reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Switch 300 metreden yere düşerse ne olur? [Video]

Nintendo genelde malzeme kalitesi bakımından başarılı konsollar geliştiriyor. Fakat tabii ki bu dayanıklılık metrelerce yükseklikten atılmaya göre değil uzun yıllar boyu kullanıma göre değerlendiriliyor. Yayınlanan bu test videosu ise gerçek testlerin ötesine geçerek Nintendo Switch’in dayanıklılık sınırlarını zorluyor.

Söz konusu videoda Nintendo Switch güçlü bir iple ve bantlarla birlikte drone’a bağlanıyor. Daha sonrasında bu drone 1.000 feet, yani yaklaşık 300 metre yüksekliğe yükseltiliyor. Sonunda ise konsol serbest bırakılıyor ve metrelerce yükseklikten hızlıca yere çakılıyor. Çarpışmayla birlikte sol tarafta yer alan Joy-Con kontrol cihazı fırlayıp gidiyor. İlk bakışta konsolun tamamen kullanılamaz hale geldiğini düşünmek mümkün ancak yakından bakıldığında aslında konsola hiçbir zarar gelmemiş olması dikkat çekiyor. Sol taraf tamamen parçalanmış olsa da diğer taraflar tamamen çalışıyor. Dokunmatik ekranda hiçbir kırılma meydana gelmezken sağ tarafta yer alan Joy-Con cihazı ise sorunsuz şekilde çalışmaya devam ediyor. Bu da Nintendo Switch’in sağlamlık konusunda ne kadar iddialı olduğunu gösteriyor.

Tabii ki Nintendo Switch’in bu kadar dayanıklı olması konsolu atmanızı gerektirmiyor fakat yine de eğer Nintendo’nun bu yeni konsolunu satın almayı düşünürseniz sağlamlığını bilmeniz açısından faydalı bir video. İlgili videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR