reklamı kapat

POPÜLER

Nintendo Game Boy

Nintendo’dan dikkat çeken Game Boy projesi

Nintendo’nun başvurduğu yeni bir patent teknoloji tutkunlarının heyacanlandıracağa benziyor. Şirketin geçtiğimiz yıl akıllı telefonlar için geliştirdiği Game Boy kılıf patenti ortaya çıktı.

Japonya’da 2017 yılının mart ayında yapılan patent başvurusuna bakıldığında şirketin bir Game Boy kılıfı hazırlığında içinde olduğu görülüyor. Nintendo’nun bu kılıfı piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz belli olmasa da bu haberin özellikle Nintendo fanlarının ilgisini çekeceğini söyleyebiliriz. Şirketin akıllı telefonlar için geliştirdiği  kılıfı piyasaya sürdüğünde kılıfa destek veren oyunları da piyasaya sürmesi bekleniyor. Nintendo’nun kılıfı piyasaya sürmesi durumunda Super Mario ve diğer satışa sunulacak oyunların kolay bir şekilde oynanabileceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Nintendo’dan önce Wanle isimli şirket iPhone’ları Game Boy’a dönüştüren kılıfı piyasaya sürmüştü. Çizilmelere ve düşmelere karşı telefonları koruyan kılıf, iPhone’larda Nintendo oyunlarının oynanmasına imkan tanıyor. iPhone 6 ve üzeri tüm iPhone modelleriyle uyumlu olan kılıf sayesinde kullanıcılar 10 adet GameBoy oyununu oynayabiliyor. Popüler oyunlar arasında Tetris, Tank, Formula One Racing, Snake ve Block’un yer aldığını belirtelim. Telefonunuzu normal şekilde kullanmanıza engel olmayan kılıfta Game Boy kontrolleri yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kılıfın satış fiyatı ne kadar?

Oyunculara Nintendo deneyimini yaşatan kılıfın yer dışı satış fiyatı ise yaklaşık 20 dolar. Kılıfı buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.