reklamı kapat

POPÜLER

Nissan’ın Çin merkezli markasından Land Rover’ı kıskandıracak konsept: Venucia The X

Pekin Otomobil Fuarı’nda sergilenen Venucia The X, sahip olduğu karakteristik hatlarıyla, Nissan’ın global pazarda bile değerlendirmeyi düşünebileceği bir proje.

Pekin’de düzenlenen fuarın başlamasıyla birlikte birçok önemli katılımcının oyuna süreceği veya sürmeye hazırlandığı otomobillerle tanışma fırsatına eriştik. Organizasyonun Mercedes, BMw ve Honda gbi küresel katılımcıların sadece Çin pazarında aktif olan ikincil markaları ve ortaklıkları da oldukça dikkat çeken projeler ortaya koymayı başardı. Bahsetmekte olduğumuz bu örneklerden birisi de Nissan‘ın Venucia isimli ikincil markası. Adını pek çoğumuzun ilk kez duyduğu Venucia’nın “The X” adıyla tanıtımı gerçekleştirdiği SUV konsepti, bundan sonrası için kendisini zihnimizin bir köşesine yazmamıza vesile olacak.

Şimdilik sadece konsept

Teknik detaylarıyla ilgili şimdilik herhangi bir bilginin paylaşılmadığı Venucia The X’de oldukça net ve kendinden emin bir SUV karakteri görüyoruz. Ön bölümde büyük bir ızgara ve slim LED ışıklandırma grubunun bir araya getirilmesiyle meydana getirilen karakter, kullanılan çizgilerin bütünlüğüyle birlikte tek parça bir görüntü ortaya koyuyor. Aracın görünümüne güç katan devasa jantların etkisiyle birlikte arka tarafa doğru ilerledikçe ön bölümü tamamlayıcı çizgilerin varlığıyla karşılaşıyor. Fuarın ilk gününde ilgiyle karşılandığını öğrendiğimiz The X’in seri üretime geçirilme sürecinde hatlarına ne denli sadık kalınacağı henüz net değil. Lakin şu anda gördüğümüz karakter korunup, üzerine başarılı bir elektrik motoru ve batarya kombinasyonu eklenirse, bu projeyi Nissan’ın Avrupa pazarında bile değerlendirmesi işten bile değil. Siz de modelle ilgili görüşlerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.