reklamı kapat

POPÜLER

Nokia ile Carl Zeiss’ın yolları ayrılıyor

Nokia cihazları beğenip beğenmemek kişisel tercihe kalmış durumda ancak eskiden piyasaya sürülen Nokia cihazlarda yer alan Carl Zeiss lens sayesinde üst düzey kalitede fotoğraflar çekilebildiği bir gerçek. Uzun yıllardır Carl Zeiss ile ortaklaşa çalışan ve kamera konusunda iddialı modeller ortaya koyan Nokia, Carl Zeiss ile ilgili olarak yaptığı açıklamayla yeni bir Nokia telefon almayı düşünenleri üzecek gibi görünüyor.

MWC 2017’de Nokia 3310’un yanı sıra yeni Android telefonlarını da tanıtan Nokia’nın Carl Zeiss lens kullanmaması kafaları karıştırmıştı. Bu cihazlar tam anlamıyla üst segment sayılmadığı için Nokia’nın üst seviye modellerinin iddialı bir kamerayla geleceği ve Carl Zeiss lensin bu cihazlarda kullanılacağı düşünülmüştü. Fakat Nokia’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklama neticesinde umutlar suya düştü.


Bir kullanıcının Nokia’nın gelecekte Carl Zeiss lenslerini kullanıp kullanmayacağını sorması üzerine bu soruya yanıt veren Nokia, Carl Zeiss ile ortaklığın sona erdirildiğini ve bundan böyle kamerada Carl Zeiss teknolojilerine yer verilmeyeceği belirtildi. Nokia her ne kadar kamera teknolojilerinin yine üst seviyede olacağını ve alışıldık Nokia kalitesinden uzaklaşılmayacağını ifade etse de Carl Zeiss’ın yokluğu birçok kişiyi hayal kırıklığına uğratacak gibi görünüyor. Nokia’nın üst segment modellerinde kamera kalitesinin nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

YORUMLAR