reklamı kapat

POPÜLER

Neden Logan’ın sonunda ekstra bir sahne yer almıyor?

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Logan beklendiği üzere izleyicilerden büyük ilgi gördü. Ancak heyecan uyandıran bu yapımın sonunda ekstra bir sahne yer almıyordu. Bu durum seyircilerden bir kısmının hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu. Filmin yönetmenliğini üstlenen James Mangold da neden böyle bir tercih yaptıklarını açıkladı.

Logan tanıtım sürecinde Hugh Jackman‘ın rol aldığı son Wolverine filmi olmasıyla öne çıktı. Fakat vizyona girdikten sonra karşımızda oldukça başarılı bir hikaye olduğunu gördük. Bu durum da daha en baştan filmin gişe hasılatına yansımaya başladı. Üstelik Logan hikayeyi ele alış biçimiyle çizgi roman uyarlamaları arasından sıyrılmayı başardı. Fakat çizgi roman uyarlamaları konusunda kuralları yıktığı tek alan senaryosu olmadı. Bildiğiniz gibi genelde bu tür yapımların sonunda yakında vizyona girmesi planlanan filmlere dair heyecan uyandıran bir sahne yer alıyor. Logan’da ise bu durum tam tersi bir şekilde gerçekleştirdi. Başlamadan hemen önce Deadpool 2‘nin ilk tanıtımı izleyicilerle buluşturuldu. Filmin sonunda ise ekstra bir sahne yer almadı. Elbette bu durum bazı hayranların hayal kırıklığına uğramasına neden oldu. Peki neden böyle alışılmışın dışında bir tercih yapıldı? Bu merak uyandıran soruyu filmin yönetmeni James Mangold yanıtladı.

The Toronto Sun‘a konuşan Mangold alışılmış çizgi roman uyarlamalarından farklı bir şey yapmak istediklerini, bu yüzden de kalıp haline gelmiş tercihlerden uzak durduklarını dile getirdi. Bunu da misafirlik örneği üzerinden anlatmayı tercih etti. Başarılı yönetmen “Herkes ‘Yemeğin sonunda cheesecake servis etmelisin.’ diyor gibiydi. Benim yanıtımsa ‘Gerçekten mi? Yeni kural bu mu? Kendi evimde sonunda cheesecake olmadan misafir ağırlayamaz mıyım?” oldu. Bunu herkesin yapıyor olması, filmin sonuna bir sahne eklemek için yeterli bir sebep değil. Bağımsız bir şekilde başlayan ve aynı şekilde son bulan bir film ortaya koymak istedik. Bu hikaye dahilinde söylemek istediğimiz başka bir şey yoktu.” sözlerini sarf etti.

Doğrusunu söylemek gerekirse Logan‘ın kendine özgü tonunu göz önünde bulundurunca film sonuna eklenebilecek uygun bir ek sahne bulmak gerçekten mümkün görünmüyor. Bu sebeple James Mangold‘un doğru bir tercih yaptığını düşünüyoruz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Neden Logan’ın sonunda ekstra bir sahne yer almıyor?” için 3 cevap

  1. Armağan dedi ki:

    Ölmeseydi iyiydi.

  2. mrt dedi ki:

    ulan adam marvel ın en önemli karakterlerinden di özdeşleşmiş ti wolwerinle

  3. Tekin Sayici dedi ki:

    Saçmalamış.Kesin geri dönüşe dair olmasada,ulan belki geri döner dedirtecek bir son sahne olsaydı daha iyi olurdu.