reklamı kapat

POPÜLER

Wolverine’in son macerası Logan, Deadpool’un yolunda ilerliyor

Hakkındaki her türlü gelişmeyi yakından takip ettiğimiz Logan‘ın sinemadaki sınıflandırması resmen açıklandı. Bu sayede geçtiğimiz sene vizyona giren Deadpool‘un gerçekten de yetişkinlere yönelik süper kahraman filmlerinin önünü açtığını görüyoruz.

Bildiğiniz gibi Wolverine’in maceraları Marvel çizgi romanlarına dayanıyor ve genellikle şiddet içermesiyle tanınıyor. Ancak şimdiye kadar süper kahraman filmleri genel kitleye yani bir ailenin tüm üyelerine hitap etmek üzere tasarlanıyordu. Bu sebeple de hikayelerdeki cinsellik, şiddet ve kan gibi unsurlar olabildiğince ortadan kaldırılıyordu. Bu yöntemle filmin olabildiğince fazla insan tarafından izlenmesi ve gişe hasılatının artırılması amaçlanıyordu. Stüdyolar bu taktikten Deadpool sayesinde vazgeçecek gibi görünüyor. Ryan Reynolds‘ın başrolünde yer aldığı yapım yetişkinlere yönelik olmasına rağmen sağlam bir gişe hasılatı elde etti. Bu durum da Logan‘ın akıbetini değiştirmiş oldu. Filmin yönetmeni James Mangold‘un Twitter’dan yaptığı duyuruya göre Logan beklendiği gibi sadece yetişkinlere yönelik olacak. Bunun nedeni de şiddet, küfürlü içerik ve kısa bir çıplaklık sahnesi olarak açıklandı. Uzun zamandır beklenen bu duyuru çizgi roman hayranları tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yakın zamanda gösterime başlayacak filmde Hugh Jackman‘ın yanı sıra Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant, Elise Neal ve Eriq La Salle gibi isimler yer alıyor. Logan bu sayede hikayesinin yanında oyuncu kadrosuyla da ilgi uyandırmayı başarıyor.

Yönetmenliğini James Mangold’un üstlendiği Logan, 3 Mart 2017‘de vizyona girecek. Filmin yetişkinlere yönelik olması gişe rakamlarını nasıl etkileyecek, hep birlikte göreceğiz.