reklamı kapat

POPÜLER

Resmi tanıtım öncesi ortaya çıkan görselleri ve son detaylarıyla Honda Civic Type R

Yeni nesil Honda Civic Type R tanıtım öncesi ortaya çıkan görselleri ve son detaylarıyla artık bir adım ilerimizde.

2.0 Litre‘lik 4 silindirli turbo motor, 400 Nm tork ve 340 beygirlik güç değerleriyle geçtiğimiz eylül ayında Honda’nın prototip versiyonuyla karşımıza çıkardığı yeni nesil Civic Type R’ın üretime hazır versiyonu için artık geri sayım başladı. Şubat ayının ikinci yarısında yeni Type R’ın üretime hazır versiyonunu Cenevre Otomobil Fuarı‘nda getireceğini resmi olarak açıklayan Honda, organizasyonun başlamasına saatler kala artık heyecanın dozunu fazlasıyla artırmaya başladı. Organizasyonun merak edilen modellerinden olan yeni Type R resmi tanıtım öncesi sızan görselleri ve beklenen özellikleriyle artık bir adım ilerimizde.


Sızan görsellerle birlikte Type R’ın üretime hazır versiyonunun ön tarafına baktığımızda, Honda’nın büyük ölçüde prototip versiyona sadık kaldığını görüyoruz. Görsellerin arka tarafına baktığımızdaysa bu jenerasyonun en büyük karakteristik farkı olan ortada konumlandırılmış üç çıkışlı egzozların da prototipte olduğu gibi konumlandırıldığını rahatça ayırt etmek mümkün. Honda’nın bu bölümde de küçük değişimlerin dışında büyük ölçüde prototipe sadık kaldığını söyleyebiliriz.


Boyutsal olarak yerini alacağı jenerasyondan 30 milimetre daha geniş, 20 milimetre daha alçak ve 130 milimetre daha uzun olması beklenen yeni nesil Type R’da 10. jenerasyon Civic versiyonlarında yer verilen 2.0 litrelik VTEC motor görev yapacak. Cenevre Otomobil Fuarı’nda kullanıcılarla buluşmasının ardından İngiltere’de üretilmesi beklenen Type R’ın teknik değerlerine organizasyon dahilindeki tanıtımda erişeceğiz.