reklamı kapat

POPÜLER

SONY DSC

Kapı ziline her yerden cevap vermeyi mümkün kılan akıllı ev sistemi [Video]

06 Mart 2017

Günümüzde akıllı ev sistemleri birçok kolaylığı beraberinde getiriyor ve güvenlik endişelerini ortadan kaldırmayı başarıyor. Fakat dbell iç rahatlığını bir sonraki seviyeye taşıyor. Kurulan yeni sistem kapı ziline her yerden yanıt vermeyi mümkün kılıyor.

Indiegogo kampanyası başlatılan dbell evinizin girişini her an görebilmenize olanak sağlıyor. Tam ismi dbell HD live olan sistem kapınıza 160 derecelik görüş açısına sahip bir kamera yerleştiriyor. Akıllı telefonunuzla bağlanabildiğiniz sistem nerede olursanız olun evinizin kapısı çaldığında haberdar olmanızı sağlıyor. Sistemi kurduğunuzda sadece akıllı telefonunuzdan değil, televizyondan veya internet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan kameranın elde ettiği görüntülere erişebiliyorsunuz. Üstelik kayıt işlemi kapınızın çalmasının ardından harekete geçmiyor. Etrafı her daim görüntülemiş oluyorsunuz. Böylece elinize geçen sorunlu teslimatlardan, kapınızı zorlayan hırsızlara kadar her konuda elinizde kanıt bulunuyor.

dbell sadece bununla sınırlı kalmıyor. Intercom sistemi sayesinde kapınızdaki misafirlerle nerede olursanız olun iletişime geçmenizi sağlıyor. Misafiriniz kapıda kaldığında önce onu görüp konuşabiliyor, ardından kapıyı açarak içerde beklemesini sağlayabiliyorsunuz. Sistem büyük evlerde zil sesi duymama sorununa da çözüm sunuyor. Evdeki prizlere yerleştirilen ev içi uyarı cihazlarıyla bu problemi ortadan kaldırıyor. Üstelik bu cihaz kablosuz internetin daha uzak noktalardan çekmesine de yardımcı oluyor.

Bahsi geçen bu sisteme sahip olabilmek için Indiegogo kampanyasına en azından 129 dolar bağışta bulunmak gerekiyor. Teslimatlara mayıs ayından itibaren başlanması bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Kapı ziline her yerden cevap vermeyi mümkün kılan akıllı ev sistemi [Video]” için 2 cevap

  1. ewr dedi ki:

    ilgilenen varsa 50~80 usd bandında çok fazla çinli alternatifi var aliexpress te.

  2. peh dedi ki:

    5 sene öncesinin teknolojisini şimdi fon adı altında bağış toplayarak satmaya çalışıyorlar.