reklamı kapat

POPÜLER

Yale Linus

Anahtarlara elveda; Yale Linus akıllı kilit incelemesi

Son zamanlarda karşımıza çıkan en dikkat çekici teknolojik cihazlardan biri olan Yale Linus, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Akıllı bir kilit sistemi olarak karşımıza çıkan Yale Linus, kapı kilitlerini akıllı hale getiriyor. Anahtar taşıma derdini ortadan kaldıran sistem akıllı telefonlar yardımıyla kapıları kilitlemeye veya açmaya olanak tanıyor.

Yale Linus’u evinizde kullanmayı düşünüyorsanız ilk etapta akıllı kilit sisteminin kapınızla uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Yale Türkiye bu konuda bir internet sayfası hazırlamış durumda. Kapınızda kullandığınız silindir uygun değilse Yale Linus ile birlikte Ayarlanabilir Silindir’den de satın almanız gerekiyor. Bu silindir herhangi bir kapı genişliğine uyması için çeşitli bağlantı sistemleriyle geliyor.

Kurulum işlemi kolay olsa da silindir değiştirirken sabırlı olmak gerekiyor.Yönergeler eşliğinde işlem halledilse de profesyonel bir destek alarak bu süreci hızlandırabilirsiniz. Bu arada silindir değişimi yapılacaksa ilk etapta kilit sisteminin düzgün çalışıp çalışmadığını iyi bir sekide kontrol etmek gerekiyor. Kontrol işlemini pas geçerseniz monte işleminin ardından herhangi bir sorunla karşılaşmanız olası.