reklamı kapat

POPÜLER

Nokia X piyasaya çıkmadan hacklendi

Forumda detayları verilen çalışma sonucunda Nokia X’e Google Apps, Google Now ve hatta Play Store kuruldu. Nokia’nın cihaza ağır bir kilit işlemi uygulamadığı anlaşılan çalışma sonucunda Google’ın Android işletim sisemine yönelik sunduğu hizmetlere erişim sağlandı. Nokia X, Microsoft’un Outlook, OneDrive ve Skype gibi hizmetlerini sunmak üzere tasarlanmış olsa da kullanıcıların kısmen değil, tamamen bir Android deneyimi yaşamak istedikleri ilk dakikadan anlaşılmış oldu.

Nokia’dan Stephen Elop, X’e yönelik planlarını açıklarken Google uygulamalarından mahrum kalmadan Microsoft deneyimini sunmayı amaçladıklarını belirtmişti. Nokia bu kapsamda Android uygulama mağazası Google Play yerine kendi mağazasını dahi geliştirmişti. Xda developers kullanıcıların çabaları, Nokia X’e komple Android kurulması konusunda da ilk girişimlerin önünü açmış oldu.

Ancak anlaşılan Nokia da bu durumdan rahatsız değil, hatta mutlular bile denilebilir. Nokia Developer Team hesabından atılan bir tweette Kashamalaga tebrik edilerek gelişme katedilmesinden büyük heyecan duyduklarını belirtmişler. Büyük ihtimalle Nokia, bu gibi girişimlerin telefona olan ilgiyi ve dikkati artıracağını düşünüyor.

 

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Nokia X piyasaya çıkmadan hacklendi” için 2 cevap

  1. ay sırf microsoft rest çeker diye korkularından bi android yapamadılar. hayır madem eninde sonunda androide dönecektiniz böyle kuyruğu kıstırıp, o zaman niye beş senedir windows symbian meego diye miyavlayıp inleyip durdunuz. geliştiricinin sallamadığı sistemleri kullanıcı niye sallasın? ah nokia ah. ben başkayım diye diye sonunda başka oldun. benim gibi kırsalda hödüklerin arasındaki gay oldun. salak nokia. microsoft’a uyma sen annem, microsoft kurtarır kendini sen kalırsın ortada sonra.

  2. gayimtırak insana cevap dedi ki:

    hey gayimtırak insan microsoft zaten nokiayı satın aldı haberin yok sanırım…