reklamı kapat

POPÜLER

Nokia’nın Android cihazlarından ilk detaylar

Nokia Android platformuna yeniden dönmek için gün sayıyor. Geçen günlerde akıllı telefon pazarının gediklilerinden Nokia‘nın Android cihazlarını tanıtacağı söylenmişti. Söz konusu iki adet cihaz benchmark testlerinde boy göstermeye başladı.

Sızan cihazlar arasındaki en güçlüsü Nokia 5320, 2,27 GHz hızında çalışan dört çekirdekli işlemciden güç alıyor. Cihazın RAM miktarının ise 2 GB olduğu görülüyor. İşlemci ve saat hızı bir hayli güçlüyken RAM’in bu kadar az olması oldukça ilginç. Zira böyle üst seviye cihazlarda artık 4 GB RAM standart hale gelmiş durumda ve Samsung gibi teknoloji devlerinin önümüzdeki yıl içerisinde 6 GB’a geçiş yapması bekleniyor.

Nokia RM-1490 kod adlı cihazın özellikleri ise Nokia 5320’ye göre daha da düşük. AMD A8-5545M işlemciden güç alan cihazın işlemcisi sadece 500 mHz hızında çalışıyor. 2 GB RAM’i bünyesinde barındıran telefonda Android 4.2.2 bulunması da bir başka ilginçlik olarak karşımıza çıkıyor. Özellikleri göz önüne alındığında cihazlarda bariz tutarsızlıklar bulunuyor. Dolayısıyla bazı özelliklerin gerçek telefonda farklı bir şekilde bulunabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Cihazların önümüzdeki yıl içerisinde piyasadaki yerini alması bekleniyor.

*Haberin görseli Nokia C1’e aittir. 

YORUMLAR