reklamı kapat

POPÜLER

Vestaboard
Vestaboard
Vestaboard

Nostaljiye modern dokunuş; karşınızda mekanik ekran Vestaboard [Video]

11 Ocak 2018

CES 2018 fuarı devam ederken ilginç teknolojiler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bunlar arasında yer almayı başaran Vestaboard, nostaljiye modern bir dokunuş yapıyor.

Vestaboard temel olarak internete bağlanabilen bir mekanik ekran. Daha çok Avrupa tren istasyonlarında görebileceğiniz “Split-Flap Display” olarak geçen bu ürün, daha öne yapılan benzerinden farklı olarak akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilebiliyor. Her bölümü tek tek girilen harfi, rakamı, rengi ya da şekli gösterebilen ekran, böylece adeta pikselleri fiziksel hale getiriyor. Biraz yavaş olmasına rağmen 42 inç TV kadar boyutu bulunan ürün, aynı anda 161 karakter gösterebiliyor. Akıllı telefon uygulamasından gönderilen mesajı bir anda değil ufak bölümleri çevirerek ekrana getiren ve ilginç bir merak oluşturan Vestaboard, bu değişim sırasında ses de çıkartıyor. Bu sayede dikkatleri üzerine çekebilen mekanik ekran, dijital dünyayı sıkıcı bulanlara hitap ediyor.

Vestaboard

Vestaboard kurumsal alan için daha uygun

Evlere yerleştirilebilecek ilginç bir akıllı obje olacak gibi duran ürün, standart prizler üzerinden güç alabiliyor.Yaklaşık 1.850 dolar ön sipariş fiyatıyla yılın sonunda satışa çıkacak ekran, “Twitter, Slack, IFTTT ve Google Calendar” gibi birçok noktayla bağlantı kurabiliyor. Yerleşik olarak WiFi’a bağlanabilen cihaz, sadece ev değil ofisler ve dükkanlar için de dikkat çekici görünüyor. Ofisinizde böyle sesli çalışan bir ekranınız olsun ister miydiniz?

Video

YORUMLAR