reklamı kapat

POPÜLER

Nostaljiye modern dokunuş: Microsoft efsane faresini geri getiriyor

18 Ekim 2017

Microsoft büyük bir yazılım şirketi olmasına rağmen donanım tarafında da harika işlere imza atmış bir firma. Günümüzde daha çok Surface modelleriyle gündeme gelen şirket ortaya çıktığı kadarıyla efsane fare modeli IntelliMouse Explorer‘u geri getirmeye hazırlanıyor.

Satışa sunulduğu dönemde tam bir “statü sembolü” haline gelen ve yaklaşık olarak beş yıl önce üretimi durdurulduğunda birçok kişi tarafından stoğu yapılan IntelliMouse Explorer 3.0 modern haliyle yeniden bilgisayar dünyasına geri dönüyor. Bu sefer “Microsoft Classic IntelliMouse” olarak isimlendirilecek olan fare, buna rağmen IntelliMouse Explorer 3.0’ın üzerine kurulacak. Tasarımı gördüğünüz üzere orijinal versiyon ile hemen hemen aynı olan fare, yeni yerleştirilen sensörüyle 3200 DPI seviyesinde hassasiyet sunabilecek ve nostaljiyi bozmamak adına kablolu olacak. Üzerinde kaydırma tekerleği, yanlarında ise iki adet programlanabilir tuş yer alacak olan yeni Microsoft Classic IntelliMouse, bu meşhur farenin hayranlarını oldukça mutlu edecek gibi görünüyor.

Siyah ile gri renklerin karşımından oluşturulan Microsoft Classic IntelliMouse, en arka bölümünde beyaz bir LED aydınlatma sistemine de sahip. Hem sağ hem de sol el kullanıma uygun olacağı söylenen efsane fare, gerçekten iyi tasarlanmış bir donanımın kolay kolay ölmeyeceğini bir kez daha gözler önüne seriyor ve satışa çıktığı zaman kapış kapış gidecek gibi duruyor.

YORUMLAR