reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus kamera testinde karşı karşıya [Video]

Google Pixel 2 XL’ın gün yüzüne çıkmasıyla karşılaştırma videolarının sayısı her geçen gün artıyor. Yakın zamanda paylaşılan videoda Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus‘ın kameraları karşı karşıya geliyor. Her iki modelin hangi noktalarda birbirine üstünlük sağladığı ortaya çıkıyor.

SuperSaf TV tarafından hazırlanan video arka ve ön kamerayı farklı koşullar altında deniyor. Neredeyse aynı açılan gerçekleştirilen video çekiminde 4K’ya yükseltilmiş 1080p‘nin izleyiciye nasıl yansıdığını görüyoruz. Işık değiştikçe Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus’ın kamera yönünden eksi ve artıları ortaya çıkıyor. iPhone 8 Plus kimi zaman fazlasıyla parlama yapıyor. Yüzün belli noktalarında oluşan bu parlama fotoğrafın genel estetiğini bozuyor. Google Pixel 2 XL ise arka plandaki detayları net bir şekilde yakalamayı başarıyor. Öte yandan hareketli video çekimlerinde de daha sabit görüntüler yakalıyor.

Otomatik odaklanma konusunda hem Google Pixel 2 XL hem de iPhone 8 Plus oldukça başarılı görünüyor. iPhone 8 Plus’ın farkı ise düşük ışıkta yapılan çekimlerde ortaya çıkıyor. Bu ortamda görüntü tamamen yakınlaştırılmasına rağmen iPhone 8 Plus’ın daha net ve detaylı fotoğraflar çektiğini görüyoruz. Flaşlı çekimlerde ise işler değişiyor. Google Pixel 2 XL daha iyi aydınlanmış fotoğraflarıyla dikkat çekiyor.

Özetle kullanıcıların yapacağı tercih kamera noktasındaki ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Google Pixel 2 XL ve iPhone 8 Plus’ın kameralarını karşılaştıran videoyu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

VİDEO