reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL hız testinde karşı karşıya [Video]

Samsung Galaxy Note7’nin yokluğunda Android cephesinde tahtı ele geçirmeyi amaçlayan Google Pixel; gelişmiş donanımı, rakiplerini geride bırakan kamerası ve saf Android deneyimi sunmasıyla öne çıkıyor. Apple’ın en yeni telefonu olan iPhone 7 Plus  ise işlemcisi, artırılan RAM’i ve neredeyse tamamen elden geçirilen donanımıyla hız testlerinde rakip tanımıyor. Hazırlanan test videosunda iOS ve Android cephesinin en yeni cihazları kozlarını paylaşıyor.

Yapılan testte Google Pixel XL ve iPhone 7 Plus’ın uygulama açılış hızları karşılaştırılıyor. Aynı sırada uygulamaları açan telefonlar daha sonrasında ikinci kez uygulamaları baştan başlatıyor. Testte ilk başta Google Pixel önde gidiyor gibi görünse de iPhone 7 Plus’ın liderliği alması uzun sürmüyor. Testin en şaşırtıcı olayı ise Google Pixel XL’in ikinci turda uygulamaları hafızadan çağırmak yerine yeniden başlatması oluyor. Böylesine güçlü bir telefonda RAM yönetiminin başarısız olması dikkat çekiyor. İlk turda farkı biraz açan iPhone 7 Plus, ikinci turda tamamen fark atıyor. İlgili videoya haberin görselinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL hız testinde karşı karşıya [Video]” için 2 cevap

  1. Ramazan dedi ki:

    aradaki traş bıçağı reklamı komik olmuş ama google baya yavaşmış

  2. Olcayto anaçoğlu dedi ki:

    lapse it. android öldürücü bir yazılım… Bu yazılıma kadar kafa kafaya iken lapseit’de bütün android cihazlar yavaş çalışıyor.
    Diğer testlerine de bir bakın.