reklamı kapat

POPÜLER

Nvidia

Nvidia’nın “zamanı yavaşlatan” video teknolojisi ile tanışın [Video]

Ekran kartı denildiği zaman akla gelen ilk isim Nvidia, sadece bu konuda çalışma yapmıyor. Elindeki imkanlar sayesinde birçok alanda araştırma yapan firma, bu sefer karşımıza nefes kesen bir video teknolojisi ile çıkıyor.

Nvidia‘nın geliştirdiği yeni teknoloji direkt olarak yavaş çekim videolar üzerine odaklanıyor. Biliyorsunuz günümüzde bazı akıllı telefonlar saniyede tam 960 kare video çekebiliyor. Ancak telefonlar bu iş için çok güçlü olmadıklarından uzun süre yavaş çekim yapamıyorlar. Nvidia ise sürece farklı bir açıdan yaklaşıyor. Şirket yeni teknolojisiyle saniyede 30 ya da 60 kare ile çekilmiş videoları inanılmaz yavaş hale getiriyor. Gösterildiği kadarıyla 30 ya da 60 kare ile kayıt altına alınan standart çekimler 240 ve 480 kare çekilmiş hale getirebiliyor. Burada 11 bin video ile eğitilen bir yapay zeka / makine öğrenme sistemi kullanan firma, gerçekten harika sonuçlar ortaya koymayı başarmış durumda. Videoları her kare arasına yeni kareler ekleyerek meydana getiren teknoloji, daha önceden eğitildiği için orijinale yakın sonuçlar ortaya koyabiliyor. Yukarıda yer alan örnekte bazı görüntü bozulmaları yaptığı gözlerden kaçmayan teknoloji, yine de gelecek için büyük imkanlar vadediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nvidia
Nvidia
Nvidia

Nvidia’nın teknolojisi henüz geliştirme aşamasında

Ancak firma sistem üzerinde çalışmaya devam ediyor. Gelecekte sosyal medyadan akıllı telefonlara kadar birçok alanda kullanılabileceği söylenen teknoloji, hayatı güzelleştirecek bir detay oluşturuyor. Biliyorsunuz her şey yavaşlatıldığı zaman çok daha güzel görünüyor.