reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Oculus Quest 2

Oculus Quest 2’nin Türkiye fiyatı zamlandı; işte VR gözlüğün fiyatı

Metaverse dünyasına girişin anahtarı olan Oculus Quest 2, Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Türkiye’deki alışveriş sayfaları üzerinden satılan VR gözlüğünün Türkiye’deki fiyatına zam geldi.

Advertisement

Yurt dışındaki başlangıç fiyatı 299 dolar olan VR gözlüğü daha önceden Türkiye’de 4.500 TL’ye satın alınabiliyordu.

Şu anda kurların artması sebebiyle VR gözlüğünün Türkiye’deki fiyatı yaklaşık 7.000 TL’ye yükseldi. Quest 2 gücünü Qualcomm’un VR gözlüğü için özel olarak geliştirdiği Snapdragon XR2 işlemcisinden ve 6 GB RAM’den alıyor. Bu işlemci Snapdragon 835 işlemcisinden daha iyi bir performans sergiliyor. Gözlük satışa sunulduğu ilk zaman 70 Hz’lik bir yenileme hızı sunuyordu. Daha sonra gelen güncellemelerle yenileme hızı 120 Hz’e kadar çıktı. 120 Hz sayesinde gözlük çok daha akıcı bir deneyim sunuyor. Ancak 120 Hz özelliği aktif hale geldiğinde pil daha çabuk sürede bitiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oculus Quest 2 gözlükte video içerikler de izlenebiliyor

Kullanıcılar VR gözlükte oyunlar haricinde Netflix, Amazon Prime ve YouTube üzerinden de videolar izleyebiliyor. Amazon Prime ve YouTube’da 360 derecelik videolar da yer alıyor. Quest 2 bir önceki modelden daha hafif ve küçük bir gövdeye sahip .Beyaz renkli plastik bir kasayı bünyesinde barındıran gözlükte konumlandırma için dört adet kamera bulunuyor. VR gözlüğüyle ilgili detaylı incelemeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Oculus Quest 2

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept