reklamı kapat

POPÜLER

Samsung soundbar

Odadaki konumu algılayabilen ses sistemi: Samsung HW-Q950A

Samsung, 8K ve 4K Neo QLED televizyonlarıyla birlikte yeni soundlar modellerini de tanıttı. CES 2021‘de lanse edilen ses sistemleri HW-Q950A ve HW-Q800A olarak adlandırılıyor.

Her iki modelde de Apple’ın AirPlay 2 teknolojisi yer alıyor. SpaceFit Sound olarak adlandırılan bir teknoloji sayesinde ses sistemleri odada en iyi sesi sunabilmek için kalibre etme özelliğine de sahip.

Bu sayede kullanıcılar ses sistemlerini nereye koyarsa koysun en iyi ses performansı elde ediyor. Soundbar’ların içinde ve subwoofer’larda kalibrasyon mikrofonları bulunuyor. Bu mikrofonlar, oda için en iyi sesi ayarlamaya ve cihazlar için en iyi konumu belirlemeye yardımcı oluyor. Üst segmente konumlanan HW-Q950A, 11.1.4 kanal surround ses vadediyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan HW-Q950T modelinde 9.1.5 kanal ses desteği olduğunu ve yeni modelin çok daha iddialı olduğunu söyleyelim.

HW-Q800A modeline bakıldığında 3.1.2 kanal yapılandırması karşımıza çıkıyor. Cihaz kablosuz surround ses sistemleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. Her iki modelde de Alexa desteği bulunuyor. Ses sistemlerinde ayrıca Dolby Atmos, HDMI eARC ve DTS: X gibi özellikler de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung HW-Q950A ve HW-Q800A satış fiyatları açıklandı mı?

Samsung modellerin fiyatını ve satış tarihini henüz paylaşmadı. HW-Q950T modelinin yurt dışındaki fiyatının 1.800 dolar olduğu göz önüne alınırsa HW-Q950A modelinin fiyatı da yüksek olacak. HW-Q800A modelinin fiyatının ise uygun olmasını bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Otomobillerin içi gelecekte tam da böyle olacak