reklamı kapat

POPÜLER

Ödün veren amiral gemisi; Huawei nova 5T incelemesi

YÜKSEK PERFORMANS

Huawei nova 5T’yi “amiral gemisi” yapan en büyük donanımı elbette 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemcisi oluyor. Huawei P30 ve P30 Pro’ya da gücünü veren Kirin 980, nova 5T’de 6 GB RAM ile destekleniyor. Bu kombinasyon ile telefon gerçekten oldukça hızlı çalışıyor. Cihaz içerisinde dolaşırken ya da popüler uygulamaları kullanırken hiçbir takılma ya da yavaşlama olmuyor. Her şey bir amiral gemisinden beklendiği üzere sorunsuz olarak yüksek performanslı şekilde görev yapıyor. Bu durum elbette oyun tarafında da değişmiyor. PUBG Mobile üstünde yaptığımız denemelerde oyunu en yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynamayı başardık.

Huawei nova 5T’nin üretim maliyeti ve fiyatını düşük tutmak adına fedakarlık yapılan yanları bulunuyor. Bunların ilki 3.750 mAh kapasitesinde pil oluyor. Birçok rakibinden ve orta seviye akıllı telefondan daha ufak bir pile sahip olan nova 5T, çok iyi pil ömrü bekleyenlere hitap etmiyor. Aşırı yoğun kullanımda zaman zaman bir günü tamamlamakta zorlandığımız telefon, günü çıkarmak adına biraz daha dikkat edilmesi gereken modeller arasında yer alıyor.

Huawei nova 5T

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

22,5W hızlı şarj desteği bulunan telefon, aşırı uzun bir ömrü sunmuyor ancak en azından hızlı şekilde şarj edilebiliyor. Bu da çoğu zaman pil kapasitesinden daha çok önem arz ediyor. Modelin yine maliyet odağında mütevazi davranılan bir diğer yanı ise hoparlör sistemi oluyor. Telefonda stereo değil sadece tek bir hoparlör yer alıyor. Bu hoparlör aşırı yüksek ses vermiyor ve konumu gereği yatay kullanımda parmaklarınızın altında kalabiliyor. Ses kalitesi fena olmayan nova 5T, yine de daha iyi bir hoparlör ile gelebilirdi dedirtiyor.