reklamı kapat

POPÜLER

Olympus’tan film kokulu retro hafıza kartları

Eski güzel günlere duyduğu özlemle ve bu günlere atıfta bulunarak ardı ardına piyasaya sunduğu “retro” fotoğraf makineleriyle ünlü Olympus, yine retro bir ürünle karşımıza çıktı. Olympus OM-D fotoğraf makinesinin tamamlayan bir seri SDHC hafıza kartı tanıtan firma, eski günleri, en az kendileri kadar özleyenleri hedefliyor. Eski fotoğraf filmi kutusunda gelen SDHC hafıza kartlarıyla yalnızca siyah-beyaz fotoğraflar çekilebiliyor.
Olympus SDHC kart
Orijinal OM serisinin aynasız versiyonu olan retro görünümlü Olympus OM-D ile birbirini tamamlayan bu kartlar, kullanıcılara o eski günlerdeki hissiyatı verebilmeyi amaçlıyor. Kartların 4, 8 ve 16 GB’lık versiyonları ile renkli ve siyah beyaz olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor. Eski fotoğraf makineleri için satın alınan filmler gibi silindir kutularda satılacak olan yeni kartlar ayrıca, kutusuna yerleştirilen özel madde sayesinde o filmler gibi de kokuyor olacak. Fotoğrafında da görüldüğü gibi kartların birisi renkli. Fotoğrafseverler, renkli olmayan kart ile yalnızca siyah beyaz fotoğraflar çekebilecek.
Olympus OM-D
Film kokulu bu hafıza kartlarının çıkış tarihi olarak mayıs ayını işaret eden Olympus yetkilileri, fiyatlandırma konusunda bir bilgi vermese de yalnızca siyah beyaz fotoğraf kaydedebilen versiyonun diğerinden daha ucuz olacağı kesin.

YORUMLAR