reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 9

OnePlus 9 ve 9 Pro, “Geekbench” tarafından yasaklandı

Türkiye operasyonuna başlayan OnePlus, bugün hoş bir haberle gündeme gelmedi. OnePlus 9 ve 9 Pro, “Geekbench” tarafından yasaklandı.

Advertisement

Güçlü akıllı telefonlar OnePlus 9 ve 9 Pro, AnandTech tarafından bulunan bir durum nedeniyle Geekbench listelerinden çıkarıldı.

Detaylı bir inceleme yapan AnandTech, telefonların yazılımsal olarak analizler yaptığını ve uygulamaya özel performans limitleri koyduğunu ortaya çıkardı.

Bunun arkasında kullanıcıya belli etmeden pil ömrünü artırmak yer alıyor gibi görünüyor ve elbette tepki çekiyor. Telefonlar Geekbench gibi sentetik testlerde yüksek performans veriyor ancak bu performans uygulama özelinde yazılımsal olarak kısılıyor.

Biliyorsunuz şimdi OnePlus 9 üzerinden gündem olan benzer durumlar daha önce de ortaya çıkmıştı. Bazı telefonların performans testlerini yazılımsal olarak algıladığı ve performansını ciddi düzeyde artırdığı ortaya çıkmıştı.

Bu durum elbette kullanıcı için kötü bir şey ve direkt olarak “tüketiciyi kandırmaya” gidiyor. Firmaların bu durumdan uzak durması ve performansı her zaman olabilecek en yüksek seviyede tutması gerekiyor.

Bu arada tekrardan hatırlatalım. Yukarıdaki durumda da görebileceğiniz üzere lütfen sadece sentetik performans testlerine bakarak telefon tercihinde bulunmayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus 9 ve 9 Pro ileride Türkiye’de de satılabilir

Ancak bunun henüz kesin olmadığını açık olarak belirtelim. Firmanın Türkiye’de satışa sunulan en son modeli Nord N10 5G modeli oldu. Telefon büyük bir satış kanalında 128 GB için 4.299 TL’den satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Microsoft’un oyun tarafına özel yeni kulaklığı