reklamı kapat

POPÜLER

OnePlus 8T ve OnePlus Buds Z Carl Pei

OnePlus firmasında 8T öncesinde sürpriz Carl Pei ayrılığı

OnePlus firmasından yakında amiral gemisi OnePlus 8T ve iki farklı cihaz daha geliyor. Ancak şirketi bugün şaşırtan başka bir haber gündeme getirdi.

OnePlus 8T, biliyorsunuz 14 Ekim tarihinde resmi olarak tanıtılıyor. 26 Ekim tarihinde ise OnePlus N10 ve N100 isimli iki yeni telefon daha lanse edilecek deniyor. İşte bunlar öncesinde OnePlus’ın kurucu ortaklarından Carl Pei gerçekten beklenmedik bir ayrılık kararı aldı. 2013 yılında Carl Pei ve Pete Lau tarafından kurulan ve günümüzün en önemli telefon üreticilerinden birisi halini alan OnePlus, Türkiye’de yer almıyor olmasına rağmen çok dikkat çeken firmalar arasında yer alıyor. Carl Pei’nin OnePlus ayrılığı sonrasında yeni bir girişim kuracağı ve bundan sonra onun üzerinde çalışacağı aktarılıyor. Bu durumun OnePlus’a nasıl bir etki göstereceği ise henüz bilinmiyor. Ancak Pete Lau halen şirketin başında olduğundan devasa bir etki beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merak beklenen OnePlus 8T için bilinmesi gereken teknik detaylar şöyle

Telefon çıkan teknik detaylara bakarsak 4.500 mAh pile üzerine kuruluyor ve bu pili 65W hızlı şarj ile destekliyor. Bu sistemin pili yüzde 60 doluluğa sadece 15 dakikada getirebildiği aktarılıyor. Firmanın daha önceki paylaşımına göreyse 8T kesin olarak 6,55 inç 120 Hz bir AMOLED ekran üzerine kuruluyor.

Söylendiği kadarıyla 12 GB RAM ve 256 GB depolama için 699 euro, 8 GB RAM ve 128 GB depolama içinse 599 euro fiyat etiketleriyle satışa çıkacak telefon, gücünü sürpriz olmadığı üzere Snapdragon 865 Plus işlemciden alıyor. Amiral gemisi akıllı telefonun arkasında dörtlü kamera sistemi bizleri bekliyor. Burada 48 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 5 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameralar bir araya geliyor.

İlgili Video