reklamı kapat

POPÜLER

Opel Grandland X’e 2.0 litrelik dizel motor ve 8 ileri otomatik şanzımanlı yeni paket

En güçlü dizel motor ünitesine kavuşan Opel Grandland X, premium atmosferi artıran donanım paketiyle çok daha zengin bir üçlüye kavuştu.

Opel’in Antara‘nın yerine sınıfa sunduğu ikinci modeli olan Grandland X‘in Türkiye satışları geçtiğimiz aylarda başladı. 1.2 litre benzinli motor, manuel şanzıman ve baz donanım seviyesinde 136 bin TL civarında başlangıç fiyatıyla kullanıcılarla buluşan aracın maksimum değerleri 185 bin TL civarına kadar yükselebiliyor. Donanım seviyelerine göre; adaptif hız sabitleyici, yaya algılama ve otonom acil frenleme, sürücü yorgunluk uyarısı, 360 derece kamera destekli gelişmiş park asistanı, ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön- arka koltuklar ve kablosuz şarj gibi özelliklere sahip olan Grandland X yeni bir pakete daha kavuşuyor. Opel’in resmi kaynakları üzerinden duyurduğu bu paket, dizel motora sahip modelde satın alınabilecek.

En güçlü motor zengin donanımla buluşuyor

Paket kapsamında Opel’in Grandland X’e dahil ettiği parçalar oldukça zengin. 19 inç‘lik alaşım jantları kapsayan donanımda; AGR sertifikalı koltuklar, Denon premium ses sistemi, adaptif LED ışıklandırmalar, 360 derece kamera ve alüminyum spor pedallar yer alıyor. Opsiyonel olarak sunulan birkaç özelliği içerisine aldığını gördüğümüz pakette gözümüz panoramik cam tavanı da aramadı değil. Grandland X’in bu versiyonda sahip olduğu motor üzerinde de durmak gerekiyor. Aileye yeni katılan 177 beygir güç ve 400 Nm tork üreten bu ünite, seçenekler arasındaki en güçlüsü olarak dikkat çekiyor. Fabrika çıkış olarak 5 litre civarlarında tüketim değeri verilen motorun 0-100 değeriyse 9,1 saniye. Grandland X açıklanan son paket ve motor-şanzıman kombinasyonuyla 37 bin euro‘luk fiyatla yurt dışında satışa sunulacak.