reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Find X7 Pro

OPPO Find X7 Pro, devasa bir kamera modülü ile geliyor

Yolda olan amiral gemisi OPPO Find X7 Pro, bugün yapılan sızıntı ile netleştiği üzere gerçekten devasa bir kamera modülüyle geliyor.

Resmi Türkiye satışı çok düşük bir ihtimal olan OPPO Find X7 Pro, artık netlik kazandığı üzere arkasında yukarıdaki gibi sekizgen yapıda devasa bir kamera modülü taşıyor ve burada dört farklı kamerayı bir araya getiriyor. Dünyada bir ilke imza atarak çift periskop telefoto yani zoom kamerası ile donatıldığı iddia edilen, ana geniş açı kamerası ise 1-inç boyutundaki Sony LYT-900 sensörü merkeze alan telefon, bu açıdan çok merak uyandırıyor ve kayıpsız yakınlaştırma konusunda rekabeti başka bir seviyeye taşıyacak izlenimi oluşturuyor. 2024’ün ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen amiral gemisi telefon, yüksek ihtimalle toplam üç modelli ailenin ortasında yer alacak. Ancak cihaz pazara direkt olarak alta konumlandırılacak OPPO Find X7 modeliyle beraber de çıkarılabilir. Kamera konusunda geçtiğimiz ay OPPO ve DJI’ın sahibi olduğu efsane kamera firması Hasselblad bir araya gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bir süredir devam eden akıllı telefon merkezli OPPO ve Hasselblad ortaklığı, kısa süre önce kesinleştiği üzere 2024 yılına da taşınıyor. Yapılan resmi açıklamaya göre ikiliden akıllı telefonlar için bir “HyperTone” kamera sistemi geliyor, bu sistemin şimdilik masaya neler koyacağı ise bilinmiyor.

Teknolojinin şu an için sadece ilk olarak Find X7 serisi, Reno 11 serisi ve BBK üzerinden kardeş şirket OnePlus’ın OnePlus 12 modelinde yer alacağı açıklanıyor, HyperTone’un gerçekçi renkler ve cilt tonlarına odaklandığı düşünülüyor.

OPPO ve Hasselblad ortaklığının en son meyvesi dikkat çeken katlanabilir telefon modeli OPPO Find N3 olmuştu. Find N3 geçtiğimiz ay dört farklı renkte tasarlanan şık bir telefon olarak karşımıza çıkarılmıştı.

OPPO Find X7 Pro ortaklığı yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli