reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Oppo’nun çerçevesiz ekranlı telefonunun teknik özellikleri gün yüzüne çıktı

Oppo’nun çerçevesiz ekranlı bir modelle karşımıza çıkacağı bir süre önce belli olmuştu. Ancak cihazla ilgili fazla bir detaya yer verilmemişti. Şimdiyse cihazın detaylı teknik özellikleri ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa Çin’in iddialı ismi Oppo, yeni cihazıyla oldukça ses getirmeye hazırlanıyor. 

Advertisement

İddialara göre Oppo Find 9’un en çok dikkat çeken özelliği işlemcisi. İki farklı varyasyonla gelmesi beklenen cihazın biri üst segmenti diğeri ise orta segmenti temsil edecek gibi görünüyor. Üst segmentteki modelde Qualcomm Snapdragon 835 işlemciye yer veriliyor. Diğerinde ise Snapdragon 653’ün kullanıldığı ifade ediliyor. Amiral gemisi olan sürümde 6 GB RAM ve 128 GB hafıza yer alırken diğerinde ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor.

5,5 inçlik çerçevesiz QHD ekranla geleceği söylenen cihazda 21 megapiksel çözünürlüğünde arka kamera ve 16 megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya yer verileceği söyleniyor. 4.100 mAh pille gelecek olan cihazın bu sayede kullanım süresi konusunda da akıllarda soru işaretine yer bırakmayacağı iddia ediliyor. Ayrıca cihazda VOOC hızlı şarj teknolojisine de yer verileceği söyleniyor. Cihazın baz modelinin 580 dolar fiyat etiketine sahip olacağı belirtilirken fiyatın özelliklere göre artış göstereceği ifade ediliyor. Bu yılın ilk yarısı içerisinde kullanıcılarla buluşması beklenen cihazla ilgili detayların da önümüzdeki dönemlerde netleşmesi bekleniyor.