reklamı kapat

POPÜLER

iCloud Drive

OS X Yosemite’nin halka açık betası bugün kullanıma sunuluyor

Apple, yeni işletim sistemi OS X Yosemite’nin halka açık beta sürümünü bugün yayınlayacak. Daha önceden sadece geliştiriciler için indirmeye sunulan ve kısa bir süre önce dördüncü betası yayınlanan işletim sistemi, yepyeni bir arayüzle birlikte geliyor.

iCloud Drive
Sade bir tasarım dilinin hakim olduğu ve tüm uygulama ikonlarının baştan aşağı yenilenediği işletim sistemi, tasarım açısından iOS 7’den ilham alıyor. Geliştirilmiş Spotlight arama özelliği sayesinde bundan böyle bilgisayarda depolanan dosyalar haricinde web’de yapılan arama sonuçları da görülebilecek. Dropbox ve Google Drive benzeri bir depolama çözümü olan iCloud Drive ve Handoff OS X Yosemite’nin sunduğu diğer yenilikler arasında.

Handoff
Handoff özelliği kullanıcıların iPhone’larında başladıkları bir çalışmayı Mac cihazlarında devam ettirebilmelerine olanak sağlıyor. Tabii bunun için kullanıcıların iCloud hesaplarını kullanmaları gerekiyor. Handoff özelliğini Mail, Safari, Pages, Numbers, Keynote, Harita, Mesajlar, Anımsatıcılar, Takvim ve Kişiler gibi uygulamalarda kullanabileceğinizin altını çizelim. İlerleyen dönemde bu uygulamalara yenilerinin de eklenmesi bekleniyor.

OS X Yosemite
OS X Yosemite’deki bir diğer yenilik ise tüm cihazlarınız üzerinden telefon görüşmesi yapabilmeniz. Bunun için iOS 8 yüklü bir iPhone ve OS X Yosemite’li bir bilgisayar olması yeterli. OS X Beta programına katılmak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. 1 milyon kullanıcı içinde yer almak için bu linke tıklamalısınız.