reklamı kapat

POPÜLER

iOS 8 beta 2

iOS 8 ve OS X Yosemite’nin ikinci beta sürümü yayında

Apple, iOS 8 ile OS X Yosemite’nin ikinci beta sürümlerini geliştiriciler için indirmeye sundu. İki sürüm de hata düzeltmeleri ve iyileştirmelerle birlikte bir takım yeniliklerle birlikte geliyor.

Öncelikle iOS 8’in ikinci beta sürümüne hızlı bir şekilde yazı yazmak için QuickType Keyboard adı verilen bir klavye eklenmiş. Buna ek olarak, sesli mesajlarda “Dinlemek için Yaklaştır” isimli bir özellik yer alıyor. Bu özellik telefonu kulağınıza yaklaştırıp gelen sesli mesajları hızlı bir şekilde dinleyip yanıtlamanıza olanak sağlıyor. Dahası iOS 8’in ikinci beta sürümünde bulunan yeni iCloud fotoğraf arşivi sayesinde kullanıcılar çektikleri tüm fotoğraf ve videoları bundan böyle iCloud’da saklayabilecek ve arşivlerine istedikleri zaman herhangi bir cihaz üzerinden ulaşabilecek. iCloud fotoğraf arşivinin RAW dosyalara da destek verdiğini araya not düşelim. Ayarlar/Gizlilik bölümüne eklenen Ev Verileri ise bir diğer yenilik olarak göze çarpıyor. Ev verilerine erişmek isteyen uygulama bu alan üzerinden görünüyor.

OS X Yosemite’nin ikinci beta sürümünde ise ilk sürümde yer almayan Photo Booth uygulaması karşımıza çıkıyor. Yeni tasarlanan bir arayüze sahip olan Time Machine, yeni Ayarlar ikonu ve AirDrop’un bildirimde bulunması OS X Yosemite’nin ikinci beta sürümünün sunduğu yenilikler arasında.