reklamı kapat

POPÜLER

otogaz LPG

Otogaz (LPG) fiyatlarına kullanıcısını üzen müdahale

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası‘ndan yapılan açıklamaya göre LPG fiyatlarında değişikliğe gidiliyor.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları Sendikası otogaz fiyatlarına zam yapıldığını ancak zam tutarı ÖTV’den karşılanacağı için pompa fiyatlarına yansımayacağını açıkladı. 17.04.2019 tarihinden itibaren geçerli olacağını açıklanan 7 kuruşluk zam kullancılarda endişe yarattı. Fiyat değişiklikleri halihazırda ÖTV’den karşılansa dahi fiyatların artması zamların er yada geç kullanıcıya yansıyacağı düşüncesini yaratıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LPG hakkında kritik bir açıklama yapılmıştı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan LPG kullanıcılarını sevindirecek bir haber gelmişti. Son günlerde iyiden iyiye artan otogaz fiyatları kullanıcıların tepkilerini toplamıştı. Bunun üzerine sendika konu ile ilgili bir çalışma yapmıştı. Bundan böyle akaryakıttan tanıdık olduğumuz Eşel Mobil sistemi, otogaz için de kullanılmaya başlanıyor. Böylece dizel ve benzinde olduğu gibi gelen zamlar pompaya yansımayacak. Gelen artışlar doğrultusunda ÖTV miktarında indirim yapılacak.

Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de  başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanır. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansımaz. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti. Şimdi ise LPG için tekrar devreye giriyor.

İlginizi çekebilir

2019 Range Rover Evoque Euro NCAP çarpışma testine girdi; işte sonuç