reklamı kapat

POPÜLER

otogaz LPG

LPG fiyatlarına devrim niteliğinde karar geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası‘ndan yapılan açıklamaya göre LPG fiyatlarına adeta devrim niteliğinde bir karar alındı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan LPG kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Son günlerde iyiden iyiye artan otogaz fiyatları kullanıcıların tepkilerini toplamıştı. Bunun üzerine sendika konu ile ilgili bir çalışma yaptı.Bundan böyle akaryakıttan tanıdık olduğumuz Eşel Mobil sistemi, otogaz için de kullanılmaya başlanıyor. Böylece dizel ve benzinde olduğu gibi gelen zamlar pompaya yansımayacak. Gelen artışlar doğrultusunda ÖTV miktarında indirim yapılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapılan açıklamada; “13/03/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Otogazda 5 kuruş fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır. Eşel Mobil sistemi bu yıl ilk olarak LPG otogazda devreye alınmıştır. Diğer ürünlerde ihtiyaç oldukça devreye alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Eşel Mobil Sistemi nedir?

Eşel Mobil Sistemi akaryakıt fiyatlarının artışına karşı 17 Mayıs 2018’de  başlayan bir sistemdir. Amacı gelen zamlar karşısında kullanıcıları korumaktır. Herhangi bir zam geldiğinde zam oranında ÖTV miktarından düşüş sağlanır. Böylece gelen zamlar kullanıcılara yansımaz. Sistem akaryakıtlar için 8 Ocak’ta sona ermişti.

İlginizi çekebilir

Toyota imzasını taşıyan uzay aracı