reklamı kapat

POPÜLER

Otomatik vites seçeneğiyle Türkiye’de satışa çıkan 2017 Dacia Duster’ın öne çıkan özellikleri

Otomatik vites opsiyonuna kavuşan Duster’ın satış fiyatı ve donanım kombinasyonları resmi olarak belli oldu.

İlk resmi detaylarıyla 2016’nın sonunda doğru karşımıza çıkan Dacia Duster, aradan geçen zaman diliminin ardından nihayet ülkemizde satışa çıkıyor. Dacia’nın ilk kez çift kavrama otomatik şanzımanla birlikte sunduğu Duster, vites seçeneğinin yanı sıra donanımlarıyla da artık çok daha güçlü hale gelmiş durumda. Duster, standart versiyonları yanı sıra Türkiye’de Blackshadow özel serisi adında bir donanımla kullanıcılara sunulacak. Özel serinin dışında Türkiye’de Ambiance ve Laureate olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunulan Duster’ın dolu versiyonu olarak nitelendirdiğimiz Laureate‘de; ABS, ASR, AFU, yokuş kalkış destek sistemi, 4 hava yastığı, elektrikli dış dikiz aynaları, sürücü tarafı tek dokunuşlu elektrikli ön ve arka camlar, alüminyum alaşım jantlar, yol bilgisayarı, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve direksiyon gibi seçenekler standart olarak sunuluyor.


Kullanıcılar dilerlerse bu standart olan bu seçeneklerin üzerine; Media Nav, hız ayar ve sınırlayıcı, dış donanım aksesuar paketi, arka park sensörü, geri görüş kamerası ve siyah alüminyum jant gibi seçenekleri de opsiyonel olarak satın alabiliyor. Blackshadow özel serisindeyse Laureate versiyonuna ek olarak; Look Paket (ön ızgara, yan ayna kaplamaları, orta panel parlak siyah, elmas efektli 16 inçlik siyah alaşımlı jantlar ve siyah kapı eşikleri), krom ön ve arka koruma plakaları ve tavan barları, deri direksiyon, hız ayar ve sınırlayıcı ve versiyona özel tasarımlar yer alıyor.

Motor – Fiyat

4×2 ve 4×4 olmak üzere iki farklı altyapı seçeneğiyle birlikte sunulan Duster’da otomatik vites opsiyonun sadece 4×2‘lik versiyonda sunulacağı geçtiğimiz dönemde açıklanmıştı. Bu bilgiye ek olarak Duster’ın otomatik vitesli versiyonunun 110 beygir güç üreten 1.5 litrelik dizel motorun yanı sıra Laureate ve Blackshadow versiyonlarıyla birlikte sunulacağı da resmi olarak açıklandı. 10 Nisan’dan (bugün) itibaren satışına başlanacak olan Duster, 1.5 litre motor ve Blackshadow donanım kombinasyonuyla 82.900 TL‘den başlayan etiket fiyatıyla kullanıcılarla buluşuyor.