reklamı kapat

POPÜLER

Vespa

Türkiye fiyatı ve öne çıkan özellikleriyle, otomobil ehliyetiyle kullanılabilen motosiklet Vespa Primavera 50

Tüketim konusunda çok ciddi avantajları bulunan Vespa Primavera 50, beklentilerini keyif ve amaç odağı üzerine kuranların dikkatini çekmeye çalışacak.

Motosiklet ve moda denildiğinde akıllarımıza ilk gelen birkaç seçenekten birisi olan Vespa, ufak dokunuşlarla savaş zamanından bugüne kadar scooter sınıfında fark yaratmaya devam ediyor. Kendi çapında da hatırı sayılır bir hayran kitleri yaratmayı başaran marka, motosiklet ehliyeti sahibi olmayanlara ufak da olsa bu deneyimi yaşama konusunda bir opsiyon sunuyor. Ürün gamına eklenen Primavera 50, A sınıfı motosiklet ehliyetine ihtiyaç duymaksızın, B sınıfı otomobil ehliyetiyle kullanılabiliyor olmasıyla ön plana çıkıyor. Motordaki cc standartlarının bir getirisi üzerine oluşturulan bu model, motor kısmında çok fazla bir şey vaadetmese de, donanım ve tasarım olarak bildiğimiz Vespa’dan herhangi bir farkı bulunmuyor.

1 litre ile 35,5 kilometre

Kullanıcıların renk konusunda kırmızı, siyah, beyaz, mercan ve mavi seçenekler üzerinden seçim yapabileceği Vespa Primavera 50, markanın geçmişinden miras kalan tasarım yapısını “Vespini”ye selam göndererek devam ettiriyor diyebiliriz. Standart versiyonda sunulan 154,8cc‘lik motor yerine 49,9cc’lik tek silindirli ve hava soğutmalı bir motorun kullanıldığı modelde tutumluluk karakteri ön plana çıkartılıyor. Toplamda 6,4 litrelik bir benzin deposu bulunan Primavera 50, resmi bilgilere göre 1 litrelik benzin ile 35,5 kilometre yol kat edebiliyor. Başlangıç olarak 16.400 TL‘lik etiket fiyatı bulunan modelin aktif şehir için kullanıcıları tarafından ilgi görmesi beklenebilir. Vespa’nın diğer modellerini ve fiyat bilgilerini buradan inceleyebilirsiniz.