reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil odaklı “Xiaomi Life” markası oluşturuldu

Markanın alandaki ilk çözümü olan, tamamen elektrikli otomobil modeli Xiaomi SU7 odağında bir “Xiaomi Life” markası oluşturuldu.

Xiaomi Life, Xiaomi’nin ilk otomobil modeli SU7 merkezli olarak hazırlanan aksesuarların satıldığı bir marka konumunda bulunuyor. Bu marka altında SU7’nin renklerinde bardaklar, kıyafetler, çantalar ya da şapkalar sunulacak, bunlar yüksek kaliteye sahip olacak yani ucuza kaçılmayacak. Bu konuda Porsche gibi ünlü üreticilerin izinden giden Xiaomi, yeni marka altında daha sonra başka ürünler de satacak ve böylelikle hali hazırda inanılmaz olan ürün gamını daha da geniş hale getirecek. Eğer kaçırdıysanız bugün Xiaomi SU7 elektrikli otomobil modeli için bugün fiyatlar açıklanmıştı. Araç bugün Çin’de düzenlenen etkinlik kapsamında verilen bilgiye göre yaklaşık 30 bin dolarlık bir başlangıç fiyatına sahip olacak. Aracı SU7 Pro versiyonu için 34 bin doların, SU7 Max versiyonu içinse 42 bin doların gözden çıkarılması gerekiyor. Xiaomi ilk otomobil modeli için arkadan itişli tek motorlu SU7 ve çift motorlu dört çeker SU7 Max olmak üzere iki farklı versiyon sunuyor. Üstteki SU7 Max versiyonu 673 ps güç ile 838 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 2,7 saniyede, 0’dan 200 km/s hıza ise 10 saniyede çıkabiliyor ve en üstte 265 km/s hızı görebiliyor. Alttaki SU7 ise 299 ps güç ile 400 Nm tork getiriyor, 0’dan 100 km/s hıza 5 saniyede çıkabiliyor ve maksimumda 210 km/s hızı görebiliyor.

Bir buton üzerinden ihtiyaç halinde sınırlı süre için (20 saniye) normalden daha fazla güç verebilen araçlar için 100 km/s hız özelinde 33 (SU7 Max) ve 35 (SU7) metrelik fren mesafeleri duyuruluyor. Brembo ve Bosch imzalı fren donanımları üzerine kurulan araçlar, birden fazla fren kontrol ünitesi ile olası arızalardaki riskleri ortadan kaldırıyor ve sportif koltukları viraj dönerken şişerek sürücüyü sabitliyorlar.

Resmi sunumda 101 kWh batarya paketi taşıdığı açıklanan ve bunun üzerinden 800 km kadar bir menzil değeri verilen SU7 Max, 800V temelinde 5 dakika şarj ile 220 km, 15 dakika şarj ile 510 km üstünde bir menzil kazanıyor. SU7 ise resmi verilere göre 668 km menzille geliyor. Belirli güvenlik testlerinden beş yıldız alan araç, şirket tarafından yüksek kaliteli çelik ile alüminyum kullanılarak üretilecek ve yedi farklı hava yastığı ile çok ciddi darbelerde dahi konuklarını hayatta tutabilecek.

Xiaomi Life yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli