reklamı kapat

POPÜLER

Otomobil tutkunlarına özel en yeni LEGO projeleri [Galeri]

27 Mart 2017

Büyük-küçük her yaştan meraklısı bulunan LEGO projelerine otomobil kategorisinde oldukça etkileyici yeni tasarımlar eklenmeye devam ediyor. İşte destek bekleyen projelerden bazıları.

LEGO geçtiğimiz yıllardan günümüze kadar meraklılarıyla birçok projeyi buluşturdu ve buluşturmaya da devam ediyor. Tasarımcıların proje sayfası üzerinden oluşturduğu tasarımlar bazen halihazırda satışa sunulanlarladan bile etkileyici olabiliyor. LEGO’nun resmi sayfası üzerinden destek verilebilen projelerin otomobil ayağındaki son üyeleri de bahsettiğimiz bu özel projeler arasında olmaya aday. İşte tasarımcılarının üretime geçirme sürecinde destek beklediği projelerde otomobil odaklı olanlar arasında öne çıkanlar.


Peugeot 205 Turbo 16 Evolution 2
1985 ile 1986 yılları arasında B kategorisinde Dünya Ralli Şampiyosı’na iz bırakan bir model olan 205, döneminin tüm hatlarıyla birlikte LEGO formunda bu projede karşımıza çıkıyor. Dış bölümünde Talbot Sport Racing’in izlerini taşıyan projenin içerisindeki detaylar da birebir dönemini yansıtıyor.Porsche 911 Turbo 930
Porsche ve LEGO denildiği zaman meraklıların aklına hemen GT3 RS gelebilir. Porsche 930 olarak bilinen en popüler 911 modellerinden olan tasarımda rüzgarlıktan, jantlara, renk seçeneklerinden iç dizayna kadar oldukça başarılı bir iş çıkartılmış. 2050 parçadan oluşan ve 1:10 ölçeğinde olan projede motor detaylarıyla birlikte uzaktan kontrol edilip kullanılabilme özelliği de bulunuyor.Jeep Wrangler JK
Projeler arasındaki tek SUV olan Jeep JK projesinde klasik Jeep tasarımının tüm detaylarına yer veriliyor. Yan tarafından snorkel kiti, ekstra benzin bidonu, lastiği ve çekicisi bulunan tasarımda geleneksel bir Jeep koleksiyonuna sahip olmak isteyenlerin arayacağı önemli detayların çoğuna rastlamak mümkün. Paylaştığımız bu projelerden beğendiklerinizi başlıklarındaki linkler üzerinden resmi sayfalarına giderek dilerseniz destekleyebilirsiz.

YORUMLAR
2019 BMW Z4