reklamı kapat

POPÜLER

Spotify Car Thing

Spotify Car Thing

Otomobillere özel Spotify Car Thing için para iadesi yapılacak

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alan Spotify, bugün yine Spotify Car Thing ile gündemde yer alıyor.

Spotify Car Thing, eğer daha önce görmediyseniz direkt olarak otomobil içerisinde kullanıma yönelik bir cihaz. Firmanın ilk donanım ürünü olan Car Thing, başta ABD merkezli olarak kullanıma çıkmış ve ilginç şekilde ücretsiz olarak dağıtılmıştı. Bu süreçte, kişilerin sadece kargo ücretini ödemesi yeterli olmuştu. Firma bu sayede ürünü ticari olarak satışa sunmadan önce ciddi bir test gerçekleştirdi. Daha sonra ise ABD’de ticari satışa başlandı ve ürün için 90 dolarlık bir fiyat belirlendi. Ses kontrollü bir ürün olan Car Thing, telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşiyor ve kişilerin müzik kontrolünü telefonları yerine bünyesinde yapılmasına imkân tanıyor. Cihazda yukarıda da görebileceğiniz üzere renkli bir dokunmatik ekran ve büyükçe bir döndürülebilir fiziksel kontrolcü yer alıyor. Aynı zamanda standart bir buton da taşıyan cihaz, otomobillere istenirse kablosuz, istenirse de kablo ile bağlanabiliyor. Bünyesinde hoparlör yer almayan cihaz, özellikle eski otomobiller için kullanışlı bulunmuştu. Ürünü geçtiğimiz hafta gündeme getiren ise sürpriz bir ölüm haberi olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Düşük talep ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle 9 Aralık tarihinde emekliye ayrılacağı duyurulan Car Thing, o tarihten sonra tam anlamıyla bir elektronik atık olacak çünkü kullanılamayacak. Bu durum, tahmin edebileceğiniz gibi mevcut kullanıcılardan tepki topladı. Hatta bu yüzden şirkete dava açılabileceği konuşulmaya başlandı. Bunun üzerine Spotify bir geri adım attı ve cihazı satın alan kullanıcılara para iadesi yapacaklarını duyurdu. Şirket Car Thing sahiplerine 9 Aralık sonrasında cihazlarını yerel elektronik atık yönergelerine uygun olarak imha etmesini önerdi.

Spotify Car Thing yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İLGİLİ HABERLER