reklamı kapat

POPÜLER

Spotify LOG Tasarım

Spotify Premium, Duo ve Family aboneliklerine ABD’de zam geliyor

Dünyanın en büyük çevrimiçi müzik servisi konumunda yer alan Spotify, Premium aboneliklere ABD’de zam yapacağını duyurdu.

Spotify, ABD merkezli Premium, Duo ve Family fiyatlarını artırmak kararı aldı. Premium paket artık ayda 10,99 dolar yerine 11,99 dolara elde edilebilecek. Duo tarafında aylık fiyat 14,99 dolardan 16,99 dolara yükseltilecek. Aile planı ise aylık 16,99 dolardan 19,99 dolara çıkacak. Bu tarz bir ücret artışının Türkiye gibi diğer pazarlarda da yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor. Şirket bu aralar Car Thing ile gündeme geliyordu. Bu cihaz eğer daha önce görmediyseniz direkt olarak otomobil içerisinde kullanıma yönelik bir cihaz. Firmanın ilk donanım ürünü olan Car Thing, başta ABD merkezli olarak kullanıma çıkmış ve ilginç şekilde ücretsiz olarak dağıtılmıştı. Bu süreçte, kişilerin sadece kargo ücretini ödemesi yeterli olmuştu. Firma bu sayede ürünü ticari olarak satışa sunmadan önce ciddi bir test gerçekleştirdi. Daha sonra ise ABD’de ticari satışa başlandı ve ürün için 90 dolarlık bir fiyat belirlendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ses kontrollü bir ürün olan Car Thing, telefonlar ile Bluetooth üzerinden haberleşiyor ve kişilerin müzik kontrolünü telefonları yerine bünyesinde yapılmasına imkân tanıyor. Cihazda yukarıda da görebileceğiniz üzere renkli bir dokunmatik ekran ve büyükçe bir döndürülebilir fiziksel kontrolcü yer alıyor. Aynı zamanda standart bir buton da taşıyan cihaz, otomobillere istenirse kablosuz, istenirse de kablo ile bağlanabiliyor. Bünyesinde hoparlör yer almayan cihaz, özellikle eski otomobiller için kullanışlı bulunmuştu. Ürünü geçtiğimiz hafta gündeme getiren ise sürpriz bir ölüm haberi olmuştu.

Düşük talep ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle 9 Aralık tarihinde emekliye ayrılacağı duyurulan Car Thing, o tarihten sonra tam anlamıyla bir elektronik atık olacak çünkü kullanılamayacak. Bu durum, tahmin edebileceğiniz gibi mevcut kullanıcılardan tepki topladı. Hatta bu yüzden şirkete dava açılabileceği konuşulmaya başlandı. Bunun üzerine Spotify bir geri adım attı ve cihazı satın alan kullanıcılara para iadesi yapacaklarını duyurdu. Şirket Car Thing sahiplerine 9 Aralık sonrasında cihazlarını yerel elektronik atık yönergelerine uygun olarak imha etmesini önerdi.

Spotify haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

İLGİLİ HABERLER