reklamı kapat

POPÜLER

Asus ROG Phone 5

Oyun telefonu Asus ROG Phone 5, RAM konusunda sınırları zorlayacak

Oyun telefonu modeli Asus ROG Phone 3‘ün yerini alacak merak edilen model Asus ROG Phone 5, RAM konusunda çok iddialı geliyor.

Asus’un 2021’deki ilk amiral gemisi Asus ROG Phone 5, biliyorsunuz resmen 10 Mart tarihinde tanıtılacak. İlginç olarak daha tanıtılmadan DxOMark’ın ses incelemesi kapsamında karşımıza çıkan telefon, ortaya çıkan Geekbench sonucuna göre en üstte tam 18 GB RAM ile geliyor. Asus ROG Phone 3’ü 16 GB RAM’e sahip ilk telefon olarak lanse eden Asus, yeni modelinde de tam 18 GB’a çıkarak bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Bu kadar RAM’e bir telefonun ne kadar ihtiyacı var tartışılır ancak yine de ulaşılan nokta gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor. Tasarımına bir kez daha baktığımıza zaman çerçeveleri yatay kullanımı kolaylaştırması adına biraz kalın olan telefon, arkasında renkli bir “dot-matrix LED” ekran barındırıyor. Bu ekranın ciddi şekilde özelleştirilebilir olduğu aktarılıyor. Yan tarafında büyükçe bir kırmızı buton yer alan cihaz, DxOMark’ın kesinleştirdiği üzere 3,5 mm kulaklık girişini beraberinde getiriyor ve arkasında üçlü kamera girişi barındırıyor. Buradaki ana kameranın 64 megapiksel olduğu biliniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone 5 için teknik olarak başka neler biliyoruz?

Telefon 6.000 mAh pil (2 x 3.000 mAh) üzerine kuruluyor. 65W hızlı şarj sistemiyle kısa sürede doldurabilecek ROG Phone 5, gücünü sürpriz olmayacağı üzere Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Asus, daha önce de söylediğimiz gibi bu telefonu maalesef diğer modelleri gibi Türkiye’de satmayacak. ROG Phone 5 ancak aracı isimler aracılığıyla garantisiz olarak buraya gelecek.

İlginizi Çekebilir

Sony bir elektrikli otomobil geliştiriyor