reklamı kapat

POPÜLER

ASUS ROG Phone 5
ASUS ROG Phone 5
ASUS ROG Phone 5

Tam 18 GB RAM ile gelen Asus ROG Phone 5 için çıkan basın görselleri

Oyun telefonu modeli Asus ROG Phone 3‘ün yerini alacak merak edilen model Asus ROG Phone 5 beyaz renkte de geliyor.

Asus’un 2021’deki ilk amiral gemisi Asus ROG Phone 5, biliyorsunuz gün bitmeden resmi olarak tanıtılacak. Telefon ilginç olarak geçtiğimiz gün DxOMark’ın ses incelemesi kapsamında karşımıza çıkmış ve oradan tasarımı netlik kazanmıştı. Şimdi ise model için yeni basın görselleri geldi. Burada telefonun siyah yanında gayet şık duran beyaz rengi de bizleri karşıladı. Asus ROG Phone 3’ü 16 GB RAM’e sahip ilk telefon olarak lanse eden Asus, yeni modelinde ise biliyorsunuz tam 18 GB RAM seviyesine çıkış yapıyor. Halen bu kadar RAM’e bir telefonun ne kadar ihtiyacı var tartışılır ancak yine de ulaşılan nokta gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor.

Genel olarak merak uyandıran ve çerçeveleri yatay kullanımı kolaylaştırması adına biraz kalın olan Asus ROG Phone 5, arkasında renkli bir “dot-matrix LED” ekran barındırıyor. Bu ekranın ciddi şekilde özelleştirilebilir olduğu aktarılıyor. Yan tarafında büyükçe bir gövde rengine göre kırmızı / mavi buton yer alan cihaz, 3,5 mm kulaklık girişini beraberinde getiriyor ve arkasında üçlü kamera sistemi barındırıyor. Buradaki ana kameranın 64 megapiksel olduğu biliniyor. Model için bir fan aksesuarı da yolda bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asus ROG Phone 5 için teknik olarak başka neler biliyoruz?

Telefon 6.000 mAh pil (2 x 3.000 mAh) üzerine kuruluyor. 65W hızlı şarj sistemiyle kısa sürede doldurabilecek ROG Phone 5, gücünü sürpriz olmayacağı üzere Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Asus, daha önce de söylediğimiz gibi bu telefonu maalesef diğer modelleri gibi Türkiye’de satmayacak. ROG Phone 5 ancak aracı isimler aracılığıyla garantisiz olarak buraya gelecek.

İlginizi Çekebilir

Sony bir elektrikli otomobil geliştiriyor