reklamı kapat

POPÜLER

Park yeri aramak tarihe karışıyor [Video]

Avrupanın en büyük navigasyon sistemleri üreticilerinden TomTom, yeni modelleri ile birlikte Yol-Üstü Park Hizmeti özelliğini sunmaya hazırlanıyor. TomTom bu özelliği ile kullanıcılarına hem zamandan tasarrufu hemde de park yeri arama stresinden kurturmayı amaçlıyor.

Eylül ayının başında motosikletlere özel tanıttığı portatif navigasyonun büyük ilgi görmesinin ardından TomTom, hız kesmeden yeniliklerine devam ediyor. Markanın geliştirdiği Yol Üstü Park sistemi, kullanıcılara halihazırda sunulan Kapalı Alanlar Park Hizmeti’ni tamamlayacak.
tomtomparkingsystem

Özellikle metropol şehirlerde yaşayan otomobil sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı park problemine yeni çözümü TomTom’un sistemi sunuyor. Sistemin başlangıç aşamasında Avrupa’nın 25 şehrinde sunulmasının ardından bölgesel olarak yayınlanması planlanıyor. TomTom Yol Üstü Park Hizmeti’nin kullanıcılar tarafından oldukça ilgi görmesi bekleniyor.

TomTom, Yol Üstü Park Hizmeti’nde sürücülerin günün hangi saatlerinde ve nerede park alanları aradığını geniş GPS verilerini analiz ederek erişiyor . Yapılan analizin ardından TomTom, navigasyon sahiplerine cadde üzerinde park yeri bulabilme olasılığını ortalama arama zamanına kadar detaylandırarak sunuyor. Yol Üstü Park sistemine önümüzdeki süreçte bölge bölge ücret ve yasak bilgilerinin de eklenmesi planlanıyor. TomTom’un Yol Üzeri Park Hizmetleri Paris Otomobil Fuarı kapsamında sergilenecek.