reklamı kapat

POPÜLER

Palworld

Patlama yapan Palworld için dikkat çeken bir sunucu masrafı açıklandı

 - Güncelleme: 05 Şubat 2024 09:00

Son dönemde oyun dünyasında en çok ses getiren yapımlardan birisi olan Palworld için bir sunucu masrafı detayı gündemde yer alıyor.

“Bu tamamen yeni çok oyunculu, açık dünya hayatta kalma ve üretim odaklı oyunda “Pals” adı verilen gizemli yaratıklarla birlikte savaşın, çiftçilik yapın, inşa edin ve çalışın!” açıklamasıyla öne çıkarılan Palworld, özellikle “Pokemon” fanlarının çok hoşuna gitti çünkü oyun direkt olarak Pokemon dünyasını kopyaladı ve silah taşıyabilen Pokemon’lar ile farklı ancak özellikle arkadaşlar ile beraber oynandığı zaman çok eğlenceli olabilen bir dünya yarattı. Hem Steam hem de Xbox Game Pass‘te yer alan oyun, geliştirici Pocketpair’in CEO’su Takuro Mizobe’ye göre şu an firmaya aylık yaklaşık 475 bin dolarlık bir sunucu masrafı çıkarıyor. Sunucuları çalışır tutmak ve büyük talebe cevap vermek adına devasa bir para harcayan ancak oyundan 200 milyon dolardan fazla para kazandığı hesaplanan firma Palworld için, “Ne olursa olsun hizmetin aksamasına asla izin vermeyin” mottosuyla hareket etmiş yani kesenin azını sonuna kadar açarak büyük sunucu alımları gerçekleştirmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen ses getiren oyun en son The Pokemon Company tarafından yayınlanan açıklama ile gündeme gelmişti. Bu açıklamada isim verilmeden oyunun takip edildiği aktarılmış ve şunlar paylaşılmıştı: “Ocak 2024’te piyasaya sürülen başka bir şirketin oyunuyla ilgili son dönemde birçok soru aldık. Bu oyuna Pokemon fikri mülkiyetinin veya varlıklarının kullanımı için herhangi bir izin vermedik. Pokemon ile ilgili fikri mülkiyet haklarını ihlal eden her türlü eylemi araştıracağız ve uygun önlemleri alacağız. Her bir Pokemon’u korumaya ve Pokemon aracılığıyla dünyayı bir araya getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.” Geçtiğimiz günlerde Palworld için çıkacağı açıklanan bir Pokemon modu çok hızlı şekilde engellenmişti.

Palworld yanında bu da ilginizi çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri