reklamı kapat

POPÜLER

Indiana Jones and the Great Circle

Xbox / PC oyunu Indiana Jones and the Great Circle, PlayStation 5 için de gelebilir

 - Güncelleme: 05 Şubat 2024 10:03

Bugün ortaya çıkan iddiaya göre Bethesda tarafından hazırlanan Xbox / PC oyunu Indiana Jones and the Great Circle, PlayStation 5 için de gelebilir.

Microsoft’un sahibi olduğu Bethesda tarafından hazırlanan Xbox / PC oyunu Indiana Jones and the Great Circle için sürpriz bir PlayStation 5 gelişmesi gündemde yer alıyor. Henüz yüzde 100 kesin bir açıklama yok ancak sağlam kaynaklar Microsoft’un yeni Indiana Jones oyununu Xbox / PC sürümünden birkaç ay sonra PlayStation 5’e getirmeyi de düşündüğünü belirtiyor. Aynı zamanda daha önce çıkan Starfield oyunun da PS5’e getirileceği iddia ediliyor. Bunlar elbette sürpriz gelişmeler olarak karşılanıyor, Microsoft’un sadece bu oyunlar değil birçok daha çıkmamış yeni oyunu için çok platformlu çıkışı masada tuttuğu aktarılıyor. Bu durum elbette çıkarılacak oyunlardan çok daha fazla para kazanma açısından mantıklı görünüyor (Tam 50 milyondan fazla PlayStation 5 sahibi bulunuyor), sadece Xbox’a özel oyun defterini uzun süre önce kapatan (PC çıkışı da yapılıyor) Microsoft, önümüzdeki dönemde her özel oyununu PlayStation 5’e getirmeyecek ancak rakip konsolu tamamen oyunun dışında tutmayacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Indiana Jones oyunu hakkında yapılan resmi açıklamalar şöyle: “Raiders of the Lost Ark ve The Last Crusade olayları arasında geçen birinci şahıs, tek oyunculu bir macerada Indiana Jones and the Great Circle’da tarihin en büyük gizemlerinden birini açığa çıkarın. Yıl 1937. Şeytani güçler, Great Circle olarak bilinen kadim bir gücün sırrını bulmak için dünyayı tarıyor ve bu güçleri yalnızca bir kişi durdurabilir: Indiana Jones. Hall of Fame oyun tasarımcısı Todd Howard’ın baş yapımcılığını üstlendiği ve son Wolfenstein serisinin arkasındaki ödüllü stüdyo MachineGames tarafından sunulan bu sinematik aksiyon macera oyununda efsanevi arkeoloğu oynayacaksınız.

Keşif, sürükleyici aksiyon ve merak uyandırıcı bulmacalarla dolu heyecan verici bir hikayede macerayı Indy olarak yaşayın. Tüm zamanların en büyük gizemlerinden birinin sırlarını keşfetmek için düşman güçlerine karşı bir yarışta dünyayı gezeceksiniz. Gecenin köründe gerçekleşen bir hırsızlık, iri yarı gizemli bir adamla yüzleşmeyle sonuçlandığında, önemsiz gibi görünen bir eserin çalınmasının ardındaki dünyayı sarsan sırrı keşfetmek için yola çıkmalısınız.”

Indiana Jones and the Great Circle yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER