reklamı kapat

POPÜLER

yüzme cihazı

Pedal çevirerek kullanılan bir yüzme cihazı geliştirildi

Pedal çevirerek kullanılan bir yüzme cihazı geliştirildi. Bu cihazın arkasında Fransa merkezli şirket Seabike yer alıyor.

Nasıl çalıştığını buradaki ve buradaki videolarda görebileceğiniz bu su bisikleti olarak da geçen yüzme cihazı, su altında ya da üstünde kullanılabiliyor ve temelde bacakların arasına konumlandırılarak görev yapıyor. Üstünde bir pedal sistemi olan üründe, pedal çevirme işlemi arkadaki 38 cm’lik pervaneyi döndürüyor, bu sayede su altında normalden daha hızlı bir şekilde yol alınabiliyor. Bele kemer ile bağlandığı aktarılan ve özellikle dalgıçlarda gösterilen ürün, şu aşamada Seabike Pro ve Seabike 2.0 olmak üzere iki farklı bir versiyona sahip. Avrupa fiyatları sırasıyla 370 euro ve 290 euro olan ilginç cihaz, mekanik yapısı sayesinde herhangi bir şarj ihtiyacı da duymuyor. Buradaki videoda gösterildiği üzere eğer istenirse elde de kullanılabilen ürün (Bu yapıda pedal ellerle çevriliyor, yüzücü temelde önden çekişli hale geliyor), ilginç bir seçenek olarak dikkat çekmeyi başarmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pedal çevirerek kullanılan yüzme cihazı yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X