reklamı kapat

POPÜLER

pentagon UFO

Pentagon tarafından resmen yayımlanan UFO videoları [izle]

Pentagon, kısa süre önce sürpriz bir adım attı ve resmi olarak UFO videoları yayımladı. Peki bu hamlenin arkasında tam olarak ne yer alıyor?

Pentagon, ABD donanıması pilotları tarafından 2004 ile 2015’te çekilen ve aslında uzun zaman önce internete sızdırılan videoları resmi olarak doğruladı ve bu sefer kendisi paylaştı. Yukarıda izleyebileceğiniz bu videolarda pilotlar tarafından takip edilen ancak ne olduğu anlaşılamayan objeler yer alıyor. Biliyorsunuz UFO yani “Tanımlanamayan Uçan Nesne”, direkt olarak bir “uzaylı hava aracı” anlamına gelmiyor. Bu kavram gökyüzünde tanımlanamayan her şey için kullanılabiliyor. Bu açıdan Pentagon tarafından yayımlanan bu videolar ile “uzaylı yaşamı ya da uzayda yaşam” kesinlikle kanıtlanmış olmuyor. Pentagon bunların “videoların gerçek olup olmadığı ve videoda daha başka şeyler olduğuna ilişkin yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için” yayımladığını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pentagon tarafından yayımlanan UFO videoları yine de heyecan yarattı

Çünkü bu videoların bilgisayar ortamında yapılmamış olduğu yüzde 100 kesinleşmiş oldu. Peki bu videoda görünenler tam olarak ne? İşte bu sorunun cevabını şu an kimse bilmiyor. Pentagon, internet sitesinde bu videoların “açıklanamayan hava fenomenlerini” yansıttığını aktarıyor. Bu yüzden de şu an herkes videolardakileri bir uzaylı yaşama ait uçaklar / hava araçları olarak aktarıyor. Ancak bunların başka ülkelerin gizli hava araçları olma ihtimali de bulunuyor.