reklamı kapat

POPÜLER

amazon phone

Perakende devi Amazon’dan 6 kameralı akıllı telefon geliyor

Amazon‘un kendi akıllı telefonunu üreteceğine ilişkin söylentiler uzun bir süredir gündemdeydi. Sonunda söylentiler gerçeklik boyutuna ulaştı gibi görünüyor! BGR‘ın verdiği habere göre yukarıda gördüğünüz cihaz Amazon’un ilk telefonu. Cihaz ilk bakışta gözünüze çok çirkin görünebilir, ancak fotoğraftaki cihaz bir çeşit kılıf içinde duruyor. Cihazı şimdilik kılıfsız haliyle göremesek de, gördüğümüz kadarından da çeşitli çıkarımlar yapabiliyoruz.

Cihazın göze çarpan ilk özelliği öndeki beş adet kamera, üstelik arka kısımda bir tane daha olduğu söyleniyor. Sol tarafta ise güç ve ses ayar düğmeleri bulunuyor. Ekranın 4,7 inç boyutunda olduğu düşünülüyor.

Öncelikle en merak edilen soruya bir yanıt vermeye çalışalım, bu telefonda neden 6 adet kamera bulunuyor? Arkadaki kamera ile öndeki kameralardan biri bildiğiniz akıllı telefon kamerası, ancak önde bulunan diğer dört kamera Amazon’un akıllı telefonundaki benzersiz bir özelliğe geçit veriyor: 3D görüntüleme arayüzü. Yapılan açıklamaya göre, bu dört kamera başınızın konumunu takip ediyor ve görüntüyü başınızın ve gözlerinizin açısına göre ayarlayarak gözlük kullanmadan 3D görüntüleme yapabilmenizi sağlıyor. BGR’ın belirttiğine göre bu kameralar aslında kızılötesi sensör görevi görüyor.

Cihazda ayrıca 2 GB RAM ve adı şimdilik bilinmeyen bir Qualcomm Snapdragon işlemci bulunuyor. Ancak telefonda Full HD yerine sadece HD çözünürlük tercih edilmiş. Elde edilen bilgilere göre Amazon bu cihaza ek olarak daha uygun fiyatlı bir telefonu daha piyasaya sunacak.

Amazon’un görüntüleri bilerek sızdırdığına ilişkin görüş bir hayli yaygın olduğundan, önümüzdeki haftalarda daha detaylı görüntülerin de “sızmasını” bekliyoruz.