reklamı kapat

POPÜLER

En çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar [2020 ilk çeyrek]

En çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar [2020 ilk çeyrek]

Akıllı telefon tarafının bir de “sahte modellerin” olduğu bir bölümü bulunuyor. İşte bu tarafta en çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar açıklandı.

Kullandığımız akıllı telefonların hepsi değil ama büyük bölümü dev isimler tarafından Çin’de ürettiliyor. Ancak Çin’de bir inanılmaz büyük bir sahte telefon pazarı da bulunuyor. Peki 2020 ilk çeyrek itibariyle Çin’de en çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar hangileri? Yayımlanan raporun liderliğini şaşırtıcı şekilde Samsung’un amiral gemisi kapaklı telefonu Samsung W2019 çekiyor. Listenin devamında ise karşımıza iPhone X, iPhone 8, iPhone Xs Max ve Xiaomi Mi Max 3 çıkıyor. Aynı zamanda listede Samsung Galaxy Note 8, Galaxy S10 Plus, iPhone 11 Pro Max ve Xiaomi Mi 9 gibi modeller de bizleri karşılıyor. Listede Samsung’un gerçekten ezici bir üstünlüğü bulunuyor. Elbette bu firma için iyi değil oldukça kötü bir haber. Sahte telefonlar ciddi bir zarar oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En çok sahtesi üretilen akıllı telefonlar listesinin lideri Samsung W2019 nasıl bir akıllı telefon?

Kapaklı telefon Galaxy W2019, yukarıda da dediğimiz gibi amiral gemisi seviyesinde yer alıyor. Modelin bünyesinde iki adet 4,2 inç S-AMOLED 1920×1080 piksel dokunmatik ekran yer alıyor. Parmak izi sensörü yan tarafında olan cihaz, yapısı gereği oldukça kalın ve kaslı duruyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM‘den alan telefon, 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile alınabiliyor. MicroSD yuvası unutulmayan Samsung Galaxy W2019, 3.070 mAh pil üzerine kuruluyor. Arkasında çiftli kamera yer alan telefon, burada 12 megapiksel + 12 megapiksel kurulumunu kullanıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin Türkiye’de satışa çıkan en yeni akıllı telefonu