reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot 3008 GT donanımda seviye yükseltti

Geçtiğimiz ay 3008‘i tanıtan Peugeot, şimdi de amiral gemisi SUV modelinin GT versiyonunu görücüye çıkardı. Peugeot 3008 GT, çok daha zengin ve kaliteli donanım seçenekleriyle geliyor.

Dışarıdan baktığımızda baz modelden çok da farklı bir otomobil görmüyoruz ancak özellikle “Coupe Franche” çift renk tasarımı ilk bakışta kendine hayran bırakıyor. GT Line paketi de bulunan otomobilde bu renk tasarımı yalnızca en üst GT paketinde opsiyonel olarak sunuluyor. Standart çift renkli “Black Diamond” tavanıyla da dikkat çeken 3008 GT artık 19 inçlik jantlarının üzerinde oturuyor. Daha kalın lastiklerle sarılı çift renkli jantlara daha şişkin çamurluklar eşlik ediyor.

Asıl zenginlik kabine saklanmış. Standart Alcantara koltuklar opsiyonel olarak tamamen Nappa deriyle kaplanabilirken, konsol ve kapı panellerinde kullanılan gerçek eskitme meşe Peugeot’dan alışık olmadığımız bir zenginlik sunuyor. İçeride sürücülerin en büyük yardımcısı ise yeni nesil i-Cocpit bilgi eğlence sistemi.

GT Line versiyonu 1,6 litre hacimli BlueHDi motoruyla 100 beygri üretebilirken, en güçlü motor seçeneği olan 180 beygirlik 2,0 litre BlueHDi yalnızca GT’ye özel. İki versiyon da 6 vitesli manuel ve otomatik şanzımanla destekleniyor.

Fiyat bilgileri henüz açıklanmayan Peugeot 3008 GT ekim ayından itibaren piyasada olacak.

VİDEO