reklamı kapat

POPÜLER

Peugeot, performansının üzerine çıkmaya hazırlanıyor

27 Kasım 2016

Peugeot önümüzdeki günlerin performans modelleri bazında fazlasıyla hareketli geçeceğinin sinyallerini vermeye başladı.

Peugeot’nun sınıfındaki en iyi tasarımlardan biri olarak karşımıza çıkardığı 308, markanın yüzünü güldürüyor. Standart versiyonuyla birlikte tıpkı diğer rakiplerinde olduğu gibi modelin performans versiyonu olan GTI’ı da 308 ailesine ekleyen Fransız üretici bununla sınırlı kalmayacağının sinyallerini vermeye başladı. Peugeot, Golf GTI ve sınıfın diğer rakipleriyle birlikte amansız bir mücadelenin içerisinde olan 308 GTI’ın üzerinde bir modelin çalışması içerisinde olduğunu doğruladı.

peugeot308rhybrid5
Konuyla ilgili Autocar dergisine açıklamalarda bulunan Fransız üreticinin patronu Jean-Philippe Imparato, GTI’ın üzerinde bir model hazırlığı içerisinde olduklarını açıkladı. “Yeni birşeyler için bir yerimiz var. Henüz bir çözümümüz yok lakin bunun üzerinde çalıştığımızı söyleyebilirim. Dakar’da olduğu gibi sportif çekişmenin yer aldığı bölümlere yöneliyoruz. Ortaya koyacağımız modelin RCZ modeli üzerine şekilleneceğini düşünmüyorum. Ortaya çıkacak model etkileyici performans değerlerine sahip olup 308 ve 208 aralığında olabilir. ” diyen Imparato, Peugeot’nun önümüzdeki dönemde sürprizlerle karşımıza çıkabileceğinin ilk sinyallerini de vermiş oldu.
peugeot308rhybrid4

Bu açıklamalar üzerine tüm gözler Peugeot’nun yakın zamanda karşımıza çıkardığı 493 beygir gücünde olan 308 R Hybrid modeli üzerinde yoğunlaştı. 266 beygir güç üreten 1.6 litrelik içten yanmalı motorlar birlikte iki adet elektrik motorun görev yaptığı 308 R hibrit konseptinin performans değerleri gibi tasarımı da Peugeot’nun bahsettiği bir üst seviyeyi karşımıza çıkarmıştı. Peugeot’nun 308 R modelini uyarlamasını ve AMG, M Performans, S Line ve R modelleriyle mücadele ettiğini düşünmek şimdiden heyacan yaratabiliyor.

YORUMLAR