reklamı kapat

POPÜLER

yeni Peugeot 308

Uzun süredir beklenen yeni Peugeot 308 için önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı

Bu yıl itibarıyla beklediğimiz yeni jenerasyonuna kavuşması gündemde olan Peugeot 308, hibrit motor teknolojisini ve markasının yeni yüzünü taşıyacak.

Ürün gamının neredeyse tamamını güncelleyen Peugeot, ilginç bir şekilde C sınıfında seyreden modeli 308’i en sona bırakmayı tercih etti. Yaklaşık 7 yıldır yeni bir jenerasyona kavuşturulmayan Peugeot 308, bu süreç içerisinde ufak çapta makyaj operasyonlarıyla yola devam etti. 2020 yılıyla birlikte artık bu çizgisel formunda değişime gidilmesini beklediğimiz model için hala somut bir detayın var olmaması da kafalardaki soru işaretlerini bir süredir artırmaya başladı. Caradisiac tarafından gündeme getirilen bir raporuna göreyse önümüzdeki sonbaharda bizleri radikal değişimlerle bezenmiş bir 308 karşılayacak. Buradaki sürpriz ise 2022’nin başlarında hatcback versiyonu takip edecek bir station wagon seçeneğin de planlanıyor olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peugeot 308 ailenin tüm dinamiklerini üzerinde taşıyacak

Peugeot’nun Volkswagen Golf, Ford Focus, Renault Megane, Honda Civic ve Hyundai i30 gibi çok çetin geçen bir rekabetin içerisinde kullandığı 308, EMP2 platformunun güncellenmiş bir versiyonuyla yeni jenerasyona taşınacak. Benzinli ve dizel motor seçeneklerinin yanı sıra hibrit seçeneğiyle de satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılan yeni modelin dış ve iç tasarımında ise yeni 208 ve 508’den esinlenilen modern dokunuşları beraberinde getirmesi bekleniyor. Özellikle kullanıcıları doğrudan etkileyen son nesil i-Cockpit’in buradaya yansıması da merakla bekleniyor.

İlgili video

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın