reklamı kapat

POPÜLER

Philips ID555

 - Güncelleme: 05 Aralık 2008 00:31

Alışılagelmiş masaüstü telefonların soğuk tasarımlarından kurtulup masa başına mahkum kalmaktansa, ev ve ofisin herhangi bir yerinde rahatlıkla görüşme yapabileceğiniz, cep telefonu kadar olmasa da masa telefonlarından daha fazla özelliğe kavuşmak isteyenlerdenseniz, sizin de artık dect telefona terfi zamanınız geldi demektir. ‘Özel Koleksiyon’ adı altında hazırlanan, “Aradığınız şey güzellikse yanıtını ID555’te bulacaksınız” sloganıyla raflardaki yerini alan Philips’in yeni dect telefonu üyesi ID555, bu ay incelediğimiz en farklı ürünlerden bir tanesiydi.

DEKORASYONU TAMAMLIYOR
Parlak siyah kaplamasıyla ev ve ofislerde dikkat çekecek güzellikte tasarlanan ID555, kurulum, özellik ve arayüz açısından kullanıcı dostu. 2 parçadan oluşan telefonun, tasarım ve özelliklerinden çok ön plana çıkan en önemli özelliği ‘güç tasarrufu’. Yüksek verimlilikteki güç kaynağı sayesinde toplam enerji tüketiminde normal güç kaynaklarına göre %50’den fazla tasarruflu olan ID555, 144 x 43 x 14,5 mm boyutlarında üretilmiş. 5 satırlık siyah beyaz, mavi aydınlatmalı tam grafik ekran kullanılan telefonun dect bölümünde de tek satırlık mini bir ekran bulunuyor. Kullanıcıların hiçbir çağrıyı veya mesajı kaçırmamaları için 30 dakika kayıt süreli dijital sekretere yer verilen ID555’in bu bölümünde, ses açma-kapama, başlatma-durdurma,  ileri-geri sarma ve mesaj silme tuşlarına yer verilmesi kullanımı büyük ölçüde kolaylaştırdığı için ürün üzerindeki en beğendiğimiz özellikler arasında yer aldı.

CEP TELEFONU KADAR AKILLI
Rakiplerine göre daha dar ve uzun tasarıma sahip olan ID555’in kullanımı cep telefonunu andırıyor. Ekranın hemen altında cep telefonlarında rastladığımız kısa yol tuşlarının yer aldığı ID555’de, iki yönlü navigasyon, telefon açma-kapama, menü, harici hoparlör, tekrar arama, numerik ve mikrofon açma-kapama tuşları var. Farklı yapısıyla yeni bir deneyim sunan telefonun tuş büyüklükleri iyi ve mavi aydınlatması göze hoş görünüyor. Kullanılabilirlik açısından cep telefonlarını aratmayacak özelliklerle donatılan ID555, telesekreterin yanı sıra çalar saat, bekleyen arama, arayan numarayı gösterme, açık arama aktarma, konferans görüşme, 200 kişiye kadar telefon defteri hafızası gibi özelliklerle donatılmış. Polifonik melodilerle yüklü gelen telefon üzerindeki akıllı sistem sayesinde iletilen güç ahize ve baz ünitesi arasındaki mesafeye göre sürekli kontrol edilip bu sayede görüşme kopuklukları ve parazit minimum seviyeye indirilmiş.

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Parlak siyah tasarım, 30 dakikalık telesekreter, pil süresi, aydınlatma

EKSİLER
Büyük boyutlar, siyah-beyaz ekran, fiyat

SONUÇ
Tasarım ödüllü ID555 göze olduğu kadar üzerinde barındırdığı özelliklerle cezp etse de, yüksek fiyatıyla kendinden uzak tutmayı da başarıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran
Siyah beyaz, 5 satır mavi aydınlatmalı

Ses
Polifonik

Telesekreter
30 dakikaya kadar kayıt

Hafıza

50 arama kaydı, 200 isim ve numara, 10 tekrar arama

Arama yönetimi
Bekleyen arama, numara gösterme, konferans, açık arama aktarma, mikrofon kapatma

Boyutlar
144 x 43 x 14,5 mm

Bekleme / Konuşma süresi
130 saat / 10 saat

İLGİLİ HABERLER