reklamı kapat

POPÜLER

Philips MCD900/12 incelemesi

 - Güncelleme: 21 Mart 2015 00:45

Kendimize geldiğimizde MCD900/12’yi çoktan ofise almış, çevresine konuşlanmıştık bile! Evet, abartılı bir şekilde anlatmış olabiliriz elbette, ancak var olan durumun da bundan pek bir farkı olduğunu söyleyemeyiz. Derginin bitme arifesindeyken ofisimizi ziyaret eden MCD900/12’nin hem tasarımına, hem de performansına yenik düşüp, incelemesini gelecek aya ertelemeyi yüreğimiz kaldırmadı ve baskı makinelerinin merdaneleri ile eş zamanlı olarak parmaklarımız da çalıştı. Sonunda, oturma odasının duvarlarını üstün müzik kalitesiyle renklendirmek isteyen kullanıcıları doyuracağını bildiğimiz başarılı bir ürünü sayfalarımıza taşımış olduk. Artık gönül rahatlığıyla ölebiliriz!

MODERN TASARIM, KALİTELİ PERFORMANS
MCD900/12, sahip olduğu tasarımıyla oturma odanıza modern bir hava katarken, aynı zamanda başarılı ses yetenekleriyle de, müzik öncelikli olmak üzere, eğlencenin video ayağında da oldukça iyi işler çıkartarak, evde geçirdiğiniz anları keyifli kılacak türde bir Hi-Fi müzik sistemi. Fırçalanmış alüminyum kaplı tasarımıyla modern bir havaya sahip olan MCD900/12, yine ilginç hoparlör konumlandırmalarına sahip tasarımıyla da dikkatleri üzerine çekmesini biliyor. Eğimli hoparlörleri, eğimli hoparlörleri üzerinde bulunan tweeter’ları, iki kademeden oluşan ve birleştirilebilir set malzemeleri ile MCD900/12, tasarım olarak gerçekten oldukça başarılı bir ürün. Siyah ile gümüş rengin uyumuyla oturma odanızı renklendirecek olan MCD900/12, hoparlörleri üzerinde bulundurduğu kapakların isteğe bağlı olarak takılıp çıkartılması için fırsat sunuyor. Böylece tasarım farklılığı yaratmanızı sağlayan MCD900/12, hoparlörleri üzerinde bulunan ve adeta hoparlörlerden fırlamış gibi duran tweeter’ları ile de güçlü tasarımını tamamlıyor. Az önce de bahsettiğimiz gibi, orta bölümde bulunan set iki kademeden oluşuyor. Üst kısım MCD900/12’nin ‘merkez üssü’ rolünü oynarken, alt kısım ise DVD oynatıcı olarak karşımıza çıkıyor. Bu iki kademeli seti, küçük bir kablo bağlantısıyla birleştirebiliyorsunuz. Cihaz, set üzerinde renkli bir LCD ekran bulunduruyor. Kullanım kolaylığı sağlayan bu LCD ekran, cihaz açıldığında; USB, FM Radio, Disc, AUX ve Settings menülerini görüntülüyor. USB menüsü üzerinden cihaza bağladığınız USB belleğinizde bulunan multimedya dosyalarınıza erişebiliyor, FM Radio ile de radyo kanallarına ulaşabiliyorsunuz. Keza Disk ve AUX ile de veri kaynaklarına ulaşmanız mümkün. Settings menüsü altında ise, değinmek istediğimiz birkaç önemli nokta bulunuyor. Bu arada tüm bu ayarları cihazın üzerindeki navigasyon tuşları yardımıyla yapabileceğiniz gibi, cihazın uzaktan kumandasıyla gerçekleştirebileceğinizi de söyleyelim.

FARKLI MODLAR, FARKLI TATLAR
Settings’in altında bulunan Audio Setup başlığındaki Night Mode, herhangi bir ses ayarı yapmanızı gerektirmeden, o anki ses seviyesinden bas ve tiz değerlerini eksilterek, çevreye daha az zarar verecek, ancak sizi de müzik keyfinden mahrum etmeyecek türde bir ses seviyesi dönüştürme işlevi görüyor. Yine bu bölümde bulabileceğiniz Sound Mode Setup altında ise, 3D ve Movie Setup bölümleri dikkat çekiyor. 3D başlığında bulunan Living Room, Hall, Arena ve Church kategorilerinden istediğinizi seçerek, cihazın ekolayzır değerlerini değiştirebiliyorsunuz. Her bir modda ayrı ses keyfi alacağınızı şimdiden söylememiz gerekli. Özellikle test sırasında Depeche Mode’dan Condemnation’ı Church modunda dinlerken mükemmel bir keyif aldığımızı söylememiz gerekli. Bu bölümden çıkıp Movie Setup’a girdiğimizde ise karşımıza; Sci-Fi, Action, Drama ve Concert gibi 4 çeşit mod çıkıyor. Bu modlardan izlediğiniz filmin türüne uygun olanı seçerek, ses kalitesini yükseltmek elinizde.

FULLSOUND İLE KEYİFLİ ANLAR
Üzerinde bulundurduğu HDMI bağlantısıyla Full HD görüntü desteği sunan MCD900/12, böylece başarılı ses desteğini, yüksek çözünürlükteki görüntülerle birleştirerek multimedya eğlencesini kusursuz hale getiriyor. Üzerinde 2 adet 50 watt’lık hoparlör bulunduran cihaz, odanızı dolduran bir ses seviyesi sunarken, sahip olduğu SoundSphere ve FullSound ses teknolojileriyle de üst düzey bir kalite sağlıyor. İsteğe bağlı olarak aktif / pasif konuma getirilebilen FullSound, müziklerdeki dönüştürülme sırasında kaybedilen değerleri tekrar kazanarak, sesi herhangi bir bozulma olmaksızın dinleyiciye ulaştırabiliyor. Philips’in güçlü teknolojisi Digital Signal Processor (DSP) ile kombine halde çalışan FullSound, zengin detaylarla sesi süslerken, size de MCD900/12’nin karşısında keyif çatmak kalıyor.

RENKLİ LCD EKRAN
Set üzerinde bulunan renkli LCD ekran, kullanım kolaylığı sunuyor

DVD OYNATICI
Setin alt kademesinde DVD oynatıcıyı görebilirsiniz

FARKLI KULLANIMLAR
Cihazın hoparlörlerini ister kapaklı, isterseniz de kapaksız olarak kullanabiliyorsunuz

İLGİNÇ TWEETER TASARIMI
SoundSphere destekli ilginç görünümlü tweeter’lar yüksek performans sunuyor

FULLSOUND TEKNOLOJİSİ
Philips’in FullSound teknolojisi MCD900/12’de de bizimle

FULL HD KALİTESİ
MCD900/12, Full HD desteğiyle görüntü zenginliği sunuyor

TASARIM
-5YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-5YILDIZ-

ARTILAR
Modern tasarım, kusursuz ses kalitesi, bağlantı desteği, renkli LCD ekran, kolay kurulum, Full HD desteği.

EKSİLER
USB bağlantısı cihazın arka tarafında yer alıyor. Türkçe alt yazı desteği yok.

SONUÇ
Philips, MCD900/12 ile ses ve görüntü teknolojilerindeki başarısını adeta bir kez daha kanıtlıyor. Kusursuz tasarımı ve ses kalitesiyle konforu evinize getirecek olan cihaz, kesinlikle yakından incelenmesi gereken ve eve taşınası bir ürün.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ses Çıkış Gücü
• 2×50 watt RMS

Görüntü Desteği
• 720p
• 1080i
• 1080p

Ses Desteği
• FullSound
• SoundSphere

Desteklediği Formatlar
• DVD, DivX
• MP3, WMA
• JPEG

Bağlantılar
• HDMI
• USB
• Komponent
• 3.5 mm kulaklık
• FM anteni

Boyutlar
• 175 x 354 x 202 mm (Hoparlör)
• 251 x 202 x 251 mm (Set)

Ağırlık
• 12.5 kilogram (Set)

İLGİLİ HABERLER