reklamı kapat

POPÜLER

Philips PD7060 incelemesi

Kısacası PD7060, onunla birlikte işini yapmak üzere yollara düştü. Arkadaşımızın izlenimlerini aşağıda sizlere direkt olarak aktarıyoruz.

YOL BOYU FİLM KEYFİ
“Uçak yolculuklarından hiç hazzetmem. Bu nedenle –evet, biraz meşakkatli, ancak yine de uzun yolculukları seviyorum- Bodrum’a otobüsle gittim ve yolculuğun büyük bir bölümünü PD7060 ile film izleyerek geçirdim. Tam şarjla PD7060’ın pil süresi toplamda 6 saatin üzerinde. Bu uzun süreyi durakladığımız yerlerde cihazı şarj ederek artırabildim. Sahip olduğu esnek kullanıma müsait tasarımı sayesinde rahat bir izleme deneyimi elde ettiğimi de söyleyebilirim. Hem kucak üzerinde, hem de PD7060’ın beraberinde getirdiği stant çubuğu sayesinde otobüsün açılır standı üzerine konumlandırarak rahatlıkla filmlerinizi izleyebiliyorsunuz. PD7060’ın ekranı 180 derecelik açıyla dönebiliyor. Bu sayede PD7060’ı farklı konumlandırma şekillerinde de kullanabiliyorsunuz. PD7060 ile yanımda götürdüğüm DVD ve DivX formatındaki dosyalarımı çalıştırabildim, ancak sanırım daha fazlasını da destekliyordur. (Evet, cihaz DVD, CD, VCD, DivX, MPEG4, MP3, WMA ve JPEG dosya formatlarına tam destek sunuyor.) Cihazın üzerinde bulunan DVD oynatıcı  sorunsuz çalışıyor. Ayrıca bazı DivX dosyalarımı da PD7060’ın hemen yan tarafında bulunan kart okuyucu sayesinde çalıştırabildim. Fakat bir ekleme yapmam gerekirse, PD7060’ın üzerinde en azından bir tane de olsa USB bağlantı noktası bulunması gerekirmiş.”

FAZLASIYLA PRATİK
“Cihazın görüntü kalitesinden bahsetmem gerekirse, yeterli olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca, ses seviyesi de oldukça iyi; hatta PD7060’ın ses seviyesinin dizüstü bilgisayarımdan fazla. Sırf bu yüzden dizüstü bilgisayarımdan film izleyeceğim zaman kulaklık bağlamam gerekiyor. Kulaklık demişken, PD7060’ın üzerinde iki adet kulaklık çıkışı olması da oldukça yerinde bir karar. Her ne kadar ben bir tanesini kullansam da, eşli yolculuklarda harika bir çözüm olacaktır. Ayrıca, yine kullanmadım ama PD7060 araba içi kullanımı için yanında bir aksesuar getiriyor. Bu aksesuar sayesinde isteyenler PD7060’ı araba koltuğuna entegre edebilir ve arka koltuktaki yolcuları yolculuk stresinden kurtarabilirler.”

TASARIM
-4YILDIZ-

KULLANIM KOLAYLIĞI
-4YILDIZ-

PERFORMANS
-4YILDIZ-

ARTILAR
Esnek kullanım, Türkçe alt yazı desteği, uzaktan kumanda ve araç kiti sahibi olması.

EKSİLER
USB bağlantısı atlanmamalıymış.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ekran Büyüklüğü
• 7 inç LCD TFT ekran

Çözünürlük
• 800×480

Görüntüleme Oranı
• 4:3, 16:9

Ses Çıkış Gücü
• 600 mW RMS (Hoparlör)
• 5 mW RMS (Kulaklık)

Multimedya Desteği
• DVD, CD, VCD, DivX, MPEG4, MP3, WMA, JPEG

Bağlantılar
• AV, SD/SDHC kart okuyucu, güç kaynağı

Dahili Hoparlör
• Var

Kulaklık Girişi
• İki adet 3.5 mm

Pil Ömrü
• Ortalama 6 saat

YORUMLAR